ПрАТ «Чумак»

29 травня 1996 року у м. Каховка підприємці зі Швеції Йохан Боден та Карл Стурен заснували підприємство з всесвітньовідомим ім’ям «Чумак» із стартовим капіталом 4,1 млн дол. США.

У 1996 році компанія «Чумак» вперше представила свій кетчуп українським споживачам. «Чумак» став генеральним спонсором «Таврійських ігор», які на той час були найбільшим музикальним фестивалем України. Це був вираз вдячності Південному регіону, який за давніх часів називали Таврія.

У 1997 році мережа дистрибуції компанії «Чумак» вкрила всю Україну. Компанія купила другу виробничу фабрику – стару консервну фабрику у Скадовську, Херсонська область. Після повної реновації компанія «Чумак» отримала змогу переробляти стиглі херсонські томати вже через кілька годин після збирання.

Також компанія створила перший майонез європейської якості в Україні. Майонез “Справжній” мав великий успіх на ринку і у споживачів.

Цей рік  став початком співпраці з McDonalds: компанія стала їх першим постачальником у країнах СНД. Спочатку огірки, а потім кетчуп та майонез –  продукти, які «Чумак» постійно поставляє у McDonalds.

У 1998 році компанія «Чумак» придбала ще дві виробничі фабрики в Каховці – цього разу для виготовлення соняшникової олії. Одна з них, покинута фабрика з виробництва залізобетонних конструкцій, була перетворена на завод з виробництва олії та її розливу на протязі шести місяців. Це був перший завод по виробництву соняшникової олії такого рівня у регіоні.

Компанія «Чумак» зробила великий внесок у покращення технології вирощування овочів усього Херсонського регіону, вперше представивши на Україні систему крапельного зрошення.

Із Швеції було привезено труби для системи зрошення, щоб вкрити           20 гектарів землі. Систему було встановлено на полі, яке компанія взяла в оренду. Результати були приголомшливі: місцеві фермери змогли зібрати             80 тонн томатів з гектару. Це вдвічі перевищило рекорд радянських часів та було в 5 разів більше, ніж збиралося раніше до встановлення системи зрошення.

У 2000 році, на зламі двох сторіч, компанія виросла на 78% як результат вдалої роботи команди продажу та правильного позиціонування продукції. “Чумак” володіє найбільшим в Європі полем огірків. Того ж року обидві фабрики з переробки соняшникової олії злилися в одну – «Chumak Oil».

Компанія запустила найбільший завод для переробки томатів на місці старого консервного заводу у Скадовську. Це була єдина фабрика в Україні з повним циклом виробництва – від свіжих томатів до кінцевого продукту.

«Чумак»  став єдиним виробником томатного соку зі свіжих томатів, а не з томатного концентрату.

У 2008 році потужність заводу по переробці  томатів підвищилась вдвічі та склала 2, 500 000 кг томатів щорічно. Крім того, компанія «Чумак» впровадила нову технологію по виробництву майонезу без консервантів.

У березні 2008 року інвестиційна компанія Dragon Capital та East Capital Bering Ukraine Fund разом придбали 70% акцій компанії «Чумак» у одного з ії засновників – професора Ганса Раузинга.

Компанія «Чумак»  будує у Каховці  завод по виробництву макаронів.

В асортименті ТМ «Чумак» макаронні вироби з’явились у 2006 році, але до цього часу продукція цієї товарної категорії вироблялась виключно у Росії. Інвестиції в проект склали $3 млн.

http://www.chumak.com

Меню