Група компаній «Віндкрафт»

ТОВ «Віндкрафт Україна» засноване у 2009 році. Компанія, займається розробкою та інвестуванням в проекти у сфері вітрової енергетики в Україні. Основним предметом діяльності компанії є виробництво, передача, постачання та розподілення електроенергії.

Компанія «Віндкрафт Україна» спільно зі шведською компанією ABB Group розробили нову «стандартну» трансформаторну підстанцію, потужністю 9 МВт для підключення до існуючої мережі 35 кВ.

Першим масштабним об`єктом на території області у сфері вітрової енергетики стало будівництво ВЕС «Новоросійська» в смт Лазурне потужністю 9,225 МВт, що забезпечило електроенергією більше 3,0 тисяч домогосподарств. Кожна вітроустановка має висоту осі 94 метра, діаметром ротора 112 метрів і потужністю 3 МВт. При установці використовувалися сучасні технології від ABB Group, що дали можливість підключити її, і виробляти електроенергію в інтересах сталого розвитку України.

З метою супроводження реалізації потужних інвестиційних проектів було укладено меморандум про співпрацю між Херсонською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Віндкрафт Україна» в рамках роботи X Міжнародного інвестиційного форуму Херсонщини «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток», що відбувся 29 вересня 2017 року.

Так, у 2019 році ТОВ «Віндкрафт Україна» завершено реалізацію інвестиційного проекту з будівництва вітроелектростанції «Овер’янівська» загальною потужністю 68,4 МВт.

Також ТОВ «Віндкрафт Таврія» завершено будівництво вітроелектростанції «Новотроїцька» (встановлена потужніть 72,6 МВт). У ході реалізації будівництва вітроелектростанції було встановлено повітряну лінію електропередачі 154 кВ та побудовано трансформаторну підстанцію 154/33 кВ.

У 2019 році на території Мирненської об’єднаної територіальної громади Каланчацького району завершено будівництво та введено в експлуатацію вітрову підстанцію «Каїрка» 220/150 та ВЕС «Мирненська» (ТОВ «Віндкрафт Каланчак») загальною потужністю 163 мВт (39 вітроустановок по 4,2 мВт кожна).

Загалом з 2012 року компанія володіє та оперує вітроенергетичними станціями загальною потужністю 334,75 МВт на півдні України в Херсонській області, першими вітропарками стали ВЕС «Новоросійська», ВЕС «Ставки» і ВЕС «Берегова».

Меню