Будівництво сміттєпереробного комплексу в області – єдиний ефективний шлях до вирішення проблеми накопичення ТПВ

Будівництво сміттєпереробного комплексу в області – єдиний ефективний шлях до вирішення проблеми накопичення ТПВ

Новини

Протягом 2017 року обласна державна адміністрація провела дуже масштабну роботу, направлену на винайдення сучасного рішення питання утилізації твердих побутових відходів на Херсонщині. На сьогодні в області розташовано 329 місць утилізації ТПВ. Багато з них не паспортизовані та мають обмежений термін кінцевої експлуатації.

Аналізуючи ситуацію, що склалась по всій Україні в даному питанні, інвестиційні компанії як вітчизняного, так і іноземного походження активізували свою діяльність саме в напрямку проектування комплексів за новітніми технологіями, що дозволяє здійснювати збір, сортування та подальше спалювання відсортованої біомаси для продажу електроенергії в мережу за «зеленим тарифом».

Херсонщину протягом поточного року відвідала чисельна кількість компаній, які пропонують різні форми партнерства й технологій для впровадження таких проектів. Більшість з них однак пропонують органам місцевого самоврядування передбачити в місцевих бюджетах кошти для покупки новітнього технологічного обладнання й будівництва заводу у формі комунального підприємства.

Зважаючи, що проекти в галузі сміттєпереробки дуже коштовні і вартують від 10 млн дол.США, жодний місцевий бюджет не витримає таких фінансових витрат.

Починаючи з вересня поточного року обласна державна адміністрація започаткувала співпрацю з китайською компанією «China Western Power Industrial Co.». Компанія має величезний досвід в інвестуванні, проектуванні та будівництві електростанцій, що працюють від спалювання біомаси як в Китаї, так і за кордоном, у Південній Кореї,  Індії, Монголії, Європі, Південній Африці, Казахстані.

 

 

У ході Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» укладено меморандум про взаєморозуміння, у тому числі за участю голови Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимира Ставнюка, що стало поштовхом для комплексної співпраці з впровадження проекту.

 

 

У листопаді делегація Херсонщини відвідала завод вказаної компанії «Xiongrong MWS Fired Power Plant» у м. Ченду та наочно познайомилась з китайською технологією, проведено переговори в штаб-квартирі «China Western Power Industrial Co., Ltd» у м. Цзигун.

І вже 30 листопада в Херсонській обласній державній адміністрації очільник області Андрій Гордєєв провів робочу зустріч з представниками китайської компанії «China Western Power Industrial Co.», зокрема з генеральним директором Міжнародного департаменту компанії паном Ву Кай. Інвестори перебуватимуть в регіоні чотири дні з метою поглибленого вивчення питання щодо будівництва сміттєпереробного заводу на Херсонщині.

 

До області приїхала делегація технічних менеджерів та проектантів із завданням визначити точну локацію для будівництва заводу та отримати всю необхідну технічну характеристику стану поводження з відходами в області.

Після прийняття остаточного рішення китайським інвестором розпочнеться процес проектування комплексу.

Меню