В обласній державній адміністрації обговорили перспективи співпраці у рамках проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

Сьогодні в м.Херсон відбулась робоча зустріч з керівництвом обласної державної адміністрації та менеджером проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) Тімшиною Світланою.

Під час заходу були обговорені питання щодо покращення енергоефективності житлового сектору області шляхом об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та реалізації енергоефективних проектів.

На сьогодні покращення рівня енергоефективності в різних секторах української економіки є головним пріоритетом України. Житлово-комунальний сектор здійснює безпосередній вплив на якість умов життя мільйонів українців, але при цьому характеризується низькою сталістю через високий рівень споживання енергії та тепла, зношену інфраструктуру та обладнання для опалення, значні витрати газу та застарілий житловий сектор.

Протягом двох років проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) буде проводити інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцеві громади щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує.

Проект проводитиме серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

У рамках зустрічі сторони домовились про проведення спільних заходів стосовно об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. У свою чергу обласна державна адміністрація надаватиме всебічну підтримку щодо реалізації проекту «HOUSES» на території області з метою покращення енергоефективності житлового фонду на території Херсонської області, сприяння у виявленні активних громадян, організації їх участі в заходах, що проводяться ПРООН.

Участь у проекті «HOUSES» можуть брати представники існуючих ОСББ, ініціативних груп зі створення ОСББ, житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), які планують трансформуватись в ОСББ. Подати заявку на участь у проекті можна за посиланням www.houses.in.ua/registration.

Контактна особа з питань, що пов’язані з реалізацією проекту в області – Есма Умерова, регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Херсонській області, тел. 050 979 40 85, e-mail: esma.umerova@undp.org.

Меню