Грантова допомога країн – членів Європейського Союзу  

На сьогодні ЄС є найбільшим донором України, завдяки якому реалізуються більше 200 проектів технічної допомоги. У рамках Стратегічної Програми допомоги ЄС Україні гранти надаються на підтримку реформ у різних сферах економіки та на розвиток громадянського суспільства.

Переважна більшість проектів реалізується через національні програми, що спрямовані на розвиток конкретної галузі, а також регіональні програми.

ЄС надає Україні фінансову та технічну допомогу, макрофінансову допомогу (кредитні ресурси) в рамках проектів та програм за такими напрямками: децентралізація (U-LEAD), енергоефективність (HOUSES), підтримка малого та середнього підприємництва (EU4Business, COSME), професійно-технічна освіта (Еразмус+, Горизонт 2020, «Tempus»), культура (Креативна Європа, CULTURE BRIDGES).

На сьогодні, енергоефективність будівель та енергозбереження є наразі дуже важливим для політики ЄС, а економія коштів після впровадження енергоефективних заходів у містах просто величезна, що також дуже важливо для закладів освіти.

Так, за підтримки ЄС в м.Гола Пристань реалізовано масштабний проект  «Впровадження економічно доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району м. Гола Пристань». У рамках проекту, за підтримки міжнародних експертів, була розроблена Стратегія Сталого розвитку м.Гола Пристань, яка направлена на досягнення енергетичної незалежності з нейтральними викидами СО2.

Також проведено реконструкцію теплових мереж котельної № 7 з встановленням двох твердопаливних котлів по 320 кВт (з розподілом), реконструкцію системи опалення Голопристанського дошкільного навчального закладу №1 «Олімпієць», капітальний ремонт Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Завдяки реалізації проекту відбудеться зменшення витрат на опалення теплового району на 50 %, а зменшення викидів СО2 на 96 %. Кошти, зекономлені в результаті впровадження проекту, будуть використані для впровадження енергоефективних заходів в інших соціально важливих об’єктах міста.

За підтримки ЄС на Херсонщині успішно проходить процес децентралізації. Тим більше, що саме Херсонщина є пілотною областю у створенні центрів надання адміністративних послуг, які втілюють важливу мету реформи децентралізації – наближення до людей якісного надання адміністративних послуг.

За результатами участі громад Херсонщини у програмі «U-LEAD з Європою» в області було створено і модернізовано 9 центрів надання адміністративних послуг на території Білозерської, Чаплинської, Високопільської, Зеленопідської, Станіславської, Хрестівської, Каланчацької, Музиківської, Кочубеївської об’єднаних територіальних громад та м. Нова Каховка. У рамках програми «U-LEAD з Європою»  було проведено зонування приміщень відповідно до вимог ЄС, забезпечено надання спеціалізованого обладнання, меблів та проведено навчальні заходу для персоналу.

У рамках третього етапу програми було відібрано ще 8 громад області: Асканія-Нова, Любимівська, Великокопанівська, Присиваська, Константинівська, Ювілейненська об’єднані територіальні громади, с.Чорнобаївка та м. Гола Пристань. Наразі до 31 червня 2019 року триває прийом заявок на четвертий (останній етап) Програми.

Завдяки програмам з обміну та різноманітним науково-професійним заходам у рамках програм «Erasmus+» та «Горизонт 2020» навчальні заклади області успішно співпрацюють з ЄС та долучаються до Європейського досвіду в сфері освіти.

Меню