Делегація представників турецького бізнесу відвідала Херсонщину

Делегація представників турецького бізнесу відвідала Херсонщину

ТОП, Новини

26-29 лютого 2020 року на території області перебувала турецька делегація на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом Туреччини в Україні паном Ягмур Ахмет Гюльдере. До складу делегацій також увійшли Генеральний Консул Туреччини в Одесі пан Садін Айілдиз, Торговий Аташе Генерального Консульства Туреччини в Одесі пані Діджлє Темізсой, представники турецької державної будівельної компанії ТОКІ.

Херсонщина продовжує налагоджувати співробітництво з Туреччиною, не тільки в економічній та соціальних сферах, а й в галузі будівництва.

Так, головною метою візиту делегації був відбір перспективних земельних ділянок для реалізації проєкту з будівництва 500 квартир для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої АР Крим.

27 лютого делегація оглянула перспективний майданчик під будівництво в м. Генічеськ, а 28 лютого ділянки в м.Херсон, зокрема у районі Корабел та мікрорайоні Таврійський.

В рамках офіційної зустрічі з головою обласної державної адміністрації Юрієм Гусєвим делегацією обговорено результати візиту до майданчиків. Після проведення відповідних розрахунків та отримання необхідних даних представники компанії оберуть відповідну ділянку.

Крім того, досягнуто домовленість про створення дорожньої карти з реалізації цього проєкту. Вже наступного тижня буде скоординовано спільні дії між Посольством Туреччини в Україні, керівництвом Херсонської ОДА та Меджлісом кримськотатарського народу для подальшого розроблення плану дій, за яким буде побудовано 500 квартир для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої АР Крим.

Також Юрій Гусєв запропонував закріпити сьогоднішні домовленості підписанням меморандуму між Херсонщиною та Туреччиною.

Довідково. Адміністрація з питань будівництва колективного житла (ТОКІ) – це державна установа, підпорядкована Міністерству довкілля та міського будівництва Туреччини. Основним завданням установи є вирішення питань забезпечення населення житлом та його поселення. За 35-річний період свого існування ТОКІ здобула необхідні знання та досвід у сфері розробки різних фінансових моделей для будівництва колективного житла.

Для сімей з низьким і середнім рівнем доходу, які не можуть володіти житлом у сучасних ринкових умовах ТОКІ реалізує проекти масового житлового будівництва в Туреччині. Станом на вересень 2019 року установа розпочала будівництво 847 954 житлових одиниць та 14 782 соціальних об’єктів у 81 провінції Турецької Республіки.

Діяльність TOKI та її розроблені моделі з цікавістю відстежуються іншими країнами та міжнародними організаціями, На сьогодні ведуться переговори з подібними компаніями та установами 97 країн світу.

Будівництво за кордоном фінансується за рахунок пожертвувань на подолання наслідків стихійних лих та гуманітарної допомоги. Адміністрація проводить свою діяльність, яка визначається Протоколами про будівництво, як сторона, відповідальна за реалізацію проектів (відповідно до офіційних доручень). В цьому контексті; TOKI реалізувала свої проекти в Індонезії, Шрі-Ланці, Пакистані та Сомалі.

 

Меню