Концесія ДП «Херсонський морський торговельний порт» стає ближчою

Концесія ДП «Херсонський морський торговельний порт» стає ближчою

Новини

11 грудня 2018 року Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів разом із Міністром інфраструктури Володимиром Омеляном, заступником директора ЄБРР в Україні Мариною Петров та головою представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні Оленою Волошиною презентували перші два пілотні проекти з передачі в концесію морських портів. Ці проекти розроблені за участі Мінекономрозвитку разом з Мінінфраструктури, ЄБРР та IFC.

Одним із пілотних проектів є концесія ДП «Херсонський морський порт», який потребує залучення 1,4 млрд грн. інвестицій. Очікується, що за 30 років реалізації цей проект дасть близько 16,2 млрд грн бюджетних надходжень. Також очікується, що завдяки реалізації концесії в 2030 році обсяги перевалки вантажів у цих портах збільшиться щонайменше на 130%.

Потенційними інвесторами можуть стати як іноземні, так і вітчизняні підприємці. Серед них: Louis Dreyfus Company, Нектар Груп, QTerminals, Bunge, COFCO, POSCO, OREXIM, Нібулон, Укррічфлот та інші.

Наразі новий законопроект про концесії (№8125), ініційований Мінекономрозвитку, наразі вже ухвалено у першому читанні, він стане якісним, дієвим і гармонізованим із директивами ЄС законом.

Законопроект, зокрема, пропонує чітке розмежування регулювання концесії та інших форм здійснення державно-приватного партнерства; врегулювання питання права власності на об’єкти концесії; єдину прозору процедуру ініціювання та прийняття рішення щодо доцільності реалізації проекту на умовах концесії та визначення повноважень кожного із органів; запровадження трансперентної процедури вибору концесіонера, лише шляхом проведення концесійного конкурсу; врегулювання питань надання земельних ділянок для реалізації проектів на умовах концесії; додаткові гарантії для концесіонерів та кредиторів; можливість розгляду спорів у інвестиційних та міжнародних арбітражах; встановлення чіткого переліку істотних умов концесійного договору.

Меню