Побутові відходи Херсона можна перетворити на електроенергію

Вчора заступник голови ОДА Євген Рищук провів зустріч  з представниками компанії «New Energy Innovation» щодо будівництва сміттєпереробного заводу, яка пройшла за участі керівників профільних департаментів ОДА.

Питання будівництва сміттєпереробного заводу для Херсона і прилеглих районів є актуальним, так як на полігон побутових відходів, який було створено ще в 1968 році, завозиться сміття з усього міста і його вже переповнено. Наразі загальна кількість відходів близько 3 млн тонн.

Свій проект щодо утилізації сміття та використання сільськогосподарських відходів для отримання тепла і електричної енергії представив Анатолій Сторожук, технічний координатор компанії «New Energy Innovation». Компанія NEI постачає обладнання і керує кількома проектами в Україні з отримання електроенергії (від 6 до 18 МВт) з біомаси.

За словами інвесторів, їх проект заводу дасть можливість за рахунок використання відходів перетворювати органічні відходи на біогаз для створення електроенергії і тепла, а також виготовлення добрив.

З 85 тон несортованого сміття після обробки залишиться 60 тон органічних відходів. У процесі їх спалювання буде вироблятись 6 мВт електроенергії на годину.

Як зазначають представники компанії  на прикладі вже реалізованих проектів в інших містах усі викиди у повітря відповідають екологічним нормам і показникам.

Вартість проекту будівництва складає 17,5 млн доларів.

Заступник голови ОДА Євген Рищук зазначив, що беззаперечно є необхідність у будівництві такого заводу  і облдержадміністрація сприятиме та співпрацюватиме з інвестором, який буде готовий вкласти кошти: «У нас вже є успішні приклади співпраці з інвесторами, тому ми завжди будемо надавати підтримку у реалізації важливих для області проектів».

 

Представники компанії надали перелік умов, необхідних для реалізації проекту, які будуть опрацьовані фахівцями облдержадміністрації і за результатами  нададуть рекомендації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.

Решите математическую задачу *

Меню