Представників райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, міськвиконкомів міст обласного значення навчали писати грантові та інвестиційні проекти

У сучасних умовах, в Україні працює безліч різноманітних фондів і організацій, які надають фінансову та технічну підтримку, спрямовану на вирішення проблем територіальних громад. Грантова діяльність та залучення позабюджетних коштів можуть стати суттєвим джерелом додаткових фінансів для реалізації проектів розвитку територій.

Сьогодні майже кожна громада в області намагалась залучити додаткові ресурси на вирішення своїх ініціатив та місцевих проблем шляхом підготовки проектів та участі у грантових програмах. Але, на жаль, далеко не всі такі спроби завершуються отриманням фінансування на реалізацію проектів. Розробники проектів на місцевому рівні часто припускаються помилок, що призводить до відмови у фінансуванні проекту.

З цією метою 15 березня 2018 року в м.Херсон Департаментом інвестиційної та промислової політики обласної державної адміністрації проведено розширену нараду для спеціалістів районних державних адміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, відповідальних за реалізацію інвестиційної стратегії та залучення міжнародної технічної допомоги на підпорядкованій території.

У рамках наради учасників було ознайомлено з формуванням бази інвестиційних проектів та вільних земельних ділянок, створенням інвестиційного профілю, а також додатковими джерелами для залучення міжнародної технічної допомоги, досвідом громад у залученні грантів для місцевого розвитку, діючими проектами міжнародної технічної допомоги.

Участь у заході взяли представники програм міжнародної технічної допомоги, які ознайомили учасників з успішними прикладами реалізації грантових проектів в області: проект USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», проект Уряду Канади «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва», проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та інші.

Також важливим аспектом у роботі новостворених окремих територіальних громадах є вирішення питання протипожежного захисту, що є неможливим без функціонування одиниць місцевої пожежної команди. У вирішенні цих питань доповів представник Головного управління ДСНС в Херсонській області.

Саме завдяки такій співпраці реалізуються проекти щодо забезпечення безпеки громадян та залучаються додаткові кошти.

Учасники наради дізнались про додаткові джерела для залучення позабюджетних коштів, завдяки яким  можна вирішувати багато важливих питань розвитку територій та покращення якості життя, на які, зазвичай, не вистачає коштів у місцевих бюджетах

Меню