Презентація проекту «Створення спільного виробництва зернозбиральних комбайнів типу SKIF 280 Superior»

Презентація проекту «Створення спільного виробництва зернозбиральних комбайнів типу SKIF 280 Superior»

Новини

2 грудня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом із в.о. першого заступника Дмитром Бутрієм взяв участь у нараді щодо шляхів фінансування та прискорення виготовлення нових сучасних зернозбиральних комбайнів на ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» і підготовки до відповідної наради під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки і торгівлі України Івана Кубіва.

Також присутні були представники Херсонської обласної та міської рад, радник Міністра інфраструктури України Юрій Гусєв, начальник Головного управління ДФС у Херсонській області Ігор Клим.

Під час заходу директором ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» Олександром Олійником було презентовано проект «Створення спільного виробництва зернозбиральних комбайнів типу SKIF 280 Superior», термін реалізації якого складає 5 років (2017 – 2022 роки). Загальна сума інвестицій для реалізації проекту – 373,8 млн. грн.

«Надихнувшись візитом Прем’єр-міністр України, підприємство почало розробку комбайнів. У цьому році зібрано вже три комбайна, зараз готується четвертий. Більше того, один вже закупив  місцевий  сільськогосподарський виробник, тобто проект вже почав роботу», – розповів  Олександр Олійник.

Метою проекту є створення  сучасних високопродуктивних комбайнів на базі ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» спільно із фінляндською компанією «Сампо Розенлев Лтд.». За підтримки держави буде забезпечений прискорений розвиток вітчизняного комбайнобудування для організації ефективного виробництва товарного зерна в аграрному секторі України.

Реалізація проекту дасть змогу:

 • Розвити та підвищити технічний рівень зернозбиральних комбайнів, що відповідатиме кращим світовим стандартам та передовим технологіям;
 • Збільшити імпортозаміщення;
 • Підвищити роль держави у вирішенні питання підвищення рівня сільськогосподарської продукції і збереження галузі вітчизняного машинобудування;
 • Збільшити кількість робочих місць;
 • Покращити загальний регіональний розвиток.

Запланований сумарний об’єм виробництва сільськогосподарської техніки за 5 років проекту – 1 460 штук комбайнів на загальну суму 5 867,9 млн. грн., іншого пристосування до комбайнів та іншої сільгосптехніки – на суму 2 775,9 млн. грн. За цей період за планом буде одержано  чистого прибутку у розмірі  1 495,9 млн. грн.

Крім цього проект матиме соціальний ефект, а саме:

 • Значне зниження втрат сільгоспвиробника при зборі зернових культур за рахунок скорочення термінів збору;
 • Збереження і розвиток  галузі сільгоспмашинобудування України як стратегічної основи держави;
 • Значне збільшення соціальних виплат і податків до державного бюджету України;
 • Імпортозаміщення;
 • Збільшення надходжень до державного та обласного бюджетів у вигляді податків і зборів – 820,5 млн. грн.
 • Збереження існуючих 540 робочих місць на підприємстві і створення нових – в кількості  610 одиниць;
 • •Створення нових робочих місць на суміжних галузях в кількості до 4 тисяч з одночасним збільшенням в середньому в 2,5 – 3,5 рази продуктивності праці.

«Ми напрацювали декілька варіантів для того, щоб вже поставити комбайни на конвеєр. Наступний етап – проведення цільової наради в Міністерстві економіки під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки і торгівлі України Івана Кубіва, для того, щоб чітко окреслити механізми підтримки  комбайнового заводу. Маю надію, що у нас все вийде і вже скоро ми отримаємо результати цього проекту!», – наголосив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Меню