Приймаються заявки на отримання ґрантової допомоги по проектам безпеки людини «Кусаноне»

 Програма безвідплатної допомоги «Кусаноне» Посольства Японії в Україні спрямована на підтримку ініціатив, представлених громадами та громадськими об’єднаннями для задоволення різноманітних потреб на місцевому рівні.

Грантова допомога вищезазначеної програми надається за такими видами діяльності:

– у сфері охорони здоров’я: закупівля медичного обладнання та медичного транспорту для лікарень (пріоритетний напрямок);- допомога соціально незахищеним верствам населення, у тому числі внутрішньо переміщеним особам (пріоритетний напрямок);

– у сфері освіти: проведення ремонтних робіт у дитячих садках, школах та школах-інтернатах (утеплення фасаду, заміна вікон та дверей, впровадження енергозберігаючих заходів, встановлення твердопаливних котлів на біомасі тощо);

– у сфері культури: закупівля обладнання для музичних шкіл, музеїв тощо;

– підтримка соціального підприємництва: надання виробничого обладнання для малих та середніх підприємств, допомога для внутрішньо переміщених осіб.

На території Херсонської області вже є приклади успішної реалізації проектів за підтримки Уряду Японії, а саме: модернізація медичного обладнання у КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша», покращення навчальних умов у загальноосвітніх школах Білозерського району, закупівля медичного обладнання для КЗ «Нововоронцовська центральна районна лікарня», закупівля обладнання для створення швейної майстерні у Нижньосірогозькому районі, покращення навчального середовища в Нововоронцовському дитячому садку тощо.

Програма «Кусаноне» сприяє проектам, що пропонуються різними організаціями, як неурядовими, так і місцевими державними. Кожна організація може подавати декілька заявок (тобто декілька проектів) на грантову допомогу. Посольство Японії в Україні в першу чергу підтримуватиме проекти які направлені на вирішення нагальних потреб у громаді. Кошти програми надаються після дослідження та оцінки кожної заявки на щорічній проектній основі, яку необхідно подавати до 30 березня. У разі підтримки Посольством Японії в Україні заявки, яка була подана на отримання грантової допомоги до 30 березня 2019 року, реалізацію проекту буде розпочато на початку 2020 року.

За умовами програми, потенційний заявник має взяти до відома те, що не можуть фінансуватись наступні статті бюджету: заробітна плата, дорожні та повсякденні витрати, інші адміністративні та поточні витрати організації –реципієнта допомоги. Кошти гранту також не можуть бути використані для сплати ПДВ. Орієнтована сума грантової допомоги складає до 70-75 тис. доларів США. Крім того, 20% загальної вартості проекту фінансується отримувачем грантової допомоги (крім проектів закупівлі медичного обладнання), також отримувач зобов’язується оплатити банківську комісію за конвертацію валют (розмір визначається в залежності від суми гранту та складає орієнтовно 10000 грн.).

Вказівки щодо заповнення форми заявки на отримання ґрантової допомоги по проектам безпеки людини «Кусаноне». Заявка.

Більш детально за посиланням: https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_oda.html

Меню