Програма «U-LEAD з Європою» на підтримку процесу створення ефективних Центрів надання адміністративних послуг

З метою поліпшення надання адміністративних послуг, підвищення рівня безпеки спільноти та забезпечення соціальної згуртованості на місцевому, регіональному та національному рівнях Європейською Комісією прийнято Програму «U-LEAD з Європою» на 2016 – 2020 роки, яка фінансується Європейським Союзом та його країнам-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Програма «U-LEAD з Європою» складається з двох компонентів:

Перший компонент спрямований на зміцнення потенціалу для здійснення реформ, децентралізації і регіональної політики. Компонент реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Другий компонент акцентує діяльність на створенні ефективних центрів адміністративних послуг, а також на підвищенні рівня поінформованості громадськості про місцеве самоврядування. Він реалізується Шведським агентством з міжнародного співробітництва і розвитку (SIDA) шляхом делегування повноважень.

На сьогодні існує необхідність створення на території області нових сучасних сервісних центрів надання адміністративних послуг, які сприятимуть укрупненню громад, а також модернізації існуючих ЦНАПів в містах малого та середнього розміру.

Так, на початковому етапі, тривалість якого з жовтня 2016 року по  березень 2018 року, Кочубеївська об’єднана територіальна громада Високопільського району стала однією з 26 об’єднаних територіальних громад, які отримали підтримку для створення ЦНАПу.

У рамках реалізації наступного етапу «U-LEAD», тривалість якого з квітня 2018 року по квітень 2020 року, будуть оголошені грантові конкурси для подання проектних пропозицій щодо створення/модернізації ЦНАПів. Усі надіслані заявки будуть оцінюватись експертами Програми за набором критеріїв відбору. Результати стануть основою для прийняття подальшого рішення про те, чи є заявник кваліфікованим.

Також експертами «U-LEAD» розроблені методичні матеріали щодо створення/модернізації центрів надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах та  містах України (Завантажити).

Оголошення про грантові конкурси будуть розміщені на сайтах: http://tsnap.ulead.org.ua/, http://decentralization.gov.ua/ .

Меню