ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ КОНЦЕСІЇ ДП «ХЕРСОНСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ»

8 лютого 2019 року голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв обговорив із заступником Міністра інфраструктури України Віктором Довганем і головою Проектного офісу з питань державно-приватного партнерства «SPILNO» Тарасом Бойчуком, питання концесії Херсонського морського торгового порту. Також взяли участь в обговоренні в.о. директора цього підприємства Олександр Сухин та в.о. начальника Херсонської філії ДП «Адміністрація морських портів України» Володимир Гаращенко.

Концесієдавцем у процесі концесії ДП «Херсонський морський торговельний порт»  планує виступити Міністерство інфраструктури України, яке затвердило плани заходів з підготовки та реалізації пілотних проектів з надання у концесію цілісного майнового комплексу ДП «ХМТП» (причалів) та майна ДП «Адміністрація морських портів України» (за потреби).

Розробку проектної документації фінансує Світовий банк, консультують іноземні фахівці. Передбачається, за весь період дії концесійного договору (терміном на 30 років) буде залучено близько 1,37 млрд грн інвестицій та збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів до 14,3 млрд грн, у тому числі надходження від концесійних платежів – до 2,8 млрд грн. Протягом перших трьох років планується здійснити оновлення активів ДП «ХМТП» за рахунок інвестицій в обсязі 216,0 млн грн. Очікується, що загальний вантажопотік до 2030 року становитиме близько 4,0 млн тонн.

На даний час серед потенційних приватних партнерів, якими висловлено готовність взяли участь у вказаній процедурі, переважають портові оператори, власники вантажів та міжнародні трейдери, які мають значний досвід діяльності в українському або зарубіжному портовому секторі та заінтересовані створювати або розвивати власні перевалочні потужності в українських портах.

Наразі Міністерством інфраструктури України створено конкурсну комісію з проведення концесійного конкурсу щодо надання у концесію майна ДП «Херсонський морський торговельний порт» та ДП «Адміністрація морських портів України» до якої включено представника Херсонської обласної державної адміністрації.

Меню