Робочою групою з розбудови узбережжя Чорного та Азовського морів визначено план дій щодо реалізації проекту з берегоукріплення

Сьогодні в обласній державній адміністрації відбулось чергове засідання робочої групи щодо реалізації проекту з розбудови узбережжя Чорного та Азовського морів Херсонської області, на якому було обговорено питання щодо наукового обґрунтування застосування укріплення узбережжя Чорного моря в адміністративних межах Круглозерської сільської ради Голопристанського району шляхом спорудження хвильорізів.

На засідання також було запрошено головних інженерів ДП «Державний проектно-вишукувальний та науково-дослідний інститут морського транспорту «ЧорноморНДІпроект» для обговорення питання берегоукріплення узбережжя.

Експертами було відзначено, що підходити до вирішення цього питання необхідно комплексно. Першочергово потрібно знайти причину розмиву берега узбережжя, щоб вжити конкретні заходи та дії.

Важливим також є питання щодо встановлення необхідної конструкції берегоукріплення, яка буде захищати берег, мати естетичний вигляд, а також не менш важливим є врахування екологічної та технічної сторони.

Так, учасниками засідання було вирішено щодо необхідності проведення наступних підготовчих робіт, а саме: дослідження причини розмивання берега узбережжя Чорного моря, проведення геодезичних робіт, топографічна зйомка, обстеження водної поверхні та глибин.

Фінансування робіт планується з місцевих бюджетів курортних населених пунктів та за рахунок співвласників земельних ділянок селища Круглоозерка. Такі роботи заплановані на квітень місяць.

Керівником робочої групи, заступником голови ОДА Євгеном Рищуком було відзначено, що  необхідно розробити передпроектне рішення  для проведення подальших робіт з берегоукріплення з метою збереження природного ландшафту, привабливої курортно-рекреаційної зони, створення естетичної середи на узбережжі Чорного моря.

Також до питання берегоукріплення будуть долучені представники ТОВ «Український проектно-вишукувальний та конструкторсько-технологічний інститут річкового транспорту «УКРРІЧТРАНСПРОЕКТ», які на наступному тижні відвідають селище Залізний Порт та оглянуть хвильорізи для надання рекомендацій щодо їх стану та необхідності у проведені ремонтних робіт.

Меню