Розпочато будівництво нової ВЕС у Білозерському районі  

Розпочато будівництво нової ВЕС у Білозерському районі  

Новини

21 березня у селі Олександрівка Білозерського району відбулась урочиста церемонія запуску будівництва вітрової електростанції
ТОВ «Дніпро-Бузька вітрова електростанція».

Дніпро-Бузька вітрова електростанція загальною потужністю 110 МВт буде складатися з 25 турбін.

Будівництво вітрової електростанції забезпечить створення близько
30 нових робочих місць для місцевої громади, збільшить надходження до місцевого бюджету та сприятиме реалізації соціальних проектів на території с.Олександрівка. На час будівництва буде створено близько 300 тимчасових робочих місць, а після впровадження проекту десятки спеціалістів отримають роботу на подальші 25 – 30 років.

Запланований обсяг інвестицій – 188 млн євро. Інвесторами виступають компанії Akuo Energy SAS (провідна французька компанія у сфері відновлювальної енергетики, яка займається розвитком, фінансуванням, будівництвом та експлуатацією електростанцій на відновлюваних джерелах енергії), Greenworx Holding (бельгійська компанія, що спеціалізується на розробці та інвестуванні екологічних проектів та проектів ВДЕ) а також інші бельгійські компанії, такі як Saffelberg Investment NV та Aeolus Invest NV.

Буде задіяно більше 10 місцевих підрядних організацій, які займаються різними видами діяльності в області будівельної, логістичної індустрії та постачання матеріалів.

В рамках Херсонського міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» у 2018 році укладено меморандум між Херсонською обласною державною адміністрацією та ТОВ «Дніпро-Бузька вітрова електростанція» про співпрацю щодо реалізації проекту в галузі альтернативної енергетики в Херсонській області.

Відповідно до укладеного меморандуму та договору соціального партнерства в процесі реалізації проекту ТОВ «Дніпро-Бузька вітрова електростанція» зобов’язалась виконати покращення частини дорожнього покриття протяжністю 8,4 км автомобільної дороги, що сполучає м.Миколаїв з селом Олександрівка та поліпшувати соціальну інфраструктури Білозерського району (будівництво спортивного майданчика, ремонт шкільних будівель та інших соціальних об’єктів), надавши щорічну соціальну допомогу у розмірі, еквівалентному 150 000 євро до місцевого бюджету.

З метою супроводження реалізації проекту розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 15 листопада 2017 року № 876 створено робочу групу за участю керівництва ОДА та представників територіальних органів влади.

Меню