Територія Херсонщини може стати якісним сучасним курортом високого рівня на всьому півдні України

Сьогодні у приміщенні обласної державної адміністрації відбулось чергове засідання робочої групи щодо реалізації проекту з розбудови узбережжя Чорного та Азовського морів Херсонської області під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Рищука Є.М.

Для надання рекомендацій щодо застосування укріплення узбережжя Чорного моря на засідання були запрошені фахівці ТОВ «Український проектно-вишукувальний та конструкторсько-технологічний інститут річкового транспорту «УКРРІЧТРАНСПРОЕКТ».

Напередодні засідання фахівцями було здійснено візит до селища Залізний Порт з метою огляду стану хвильорізів. За результатами було виявлено, що деякі хвильорізи знаходяться в аварійному стані та потребують термінової реконструкції.

Крім того, фахівці відвідали село Приморське та переконались, що берег узбережжя руйнується і якщо не здійснити необхідні міри то, це може призвести до критичної ситуації, а саме до змивання цілих житлових будинків та пансіонатів, що знаходяться на території Круглоозерської сільської ради Голопристанського району.

УКРРІЧТРАНСПРОЕКТ вже має досвід реалізованих проектів з берегоукріплення, зокрема на Арабатській Стрільці Генічеського району.

Також учасниками засідання були обговорені предпроектні роботи, їх вартість та строки виконання.

Зважаючи на важливість питання керівником робочої групи, заступником голови ОДА Є.М.Рищуком було відзначено про необхідність прискорення прийняття проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 – 2017 роки» № 7221 від 20 жовтня 2017 року, яке знаходиться на розгляді у Верховній Раді України.

У зв’язка у з цим було вирішено звернутись до Народних депутатів України з проханням підтримати винесення цього питання на чергову сесію Верховної Ради України.

Прийняття законопроекту дозволить зберегти Чорноморське узбережжя, його природний ландшафт, а також побут та спокій місцевого населення, покращити рівень безпеки громади, забезпечити розвиток туристично-курортної сфери й покращити інвестиційний клімат регіону та держави в цілому.

 

 

Меню