У Давосі уклали угоди щодо проекту вітрової енергетики «Сиваш» в Україні

Під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі Європейський банк реконструкції та розвитку та компаній NBT AS і Total Eren уклали за участі президента України Петра Порошенка угоди за проектом вітрової енергетики «Сиваш», підписання якої забезпечили у повному обсязі фінансовий фонд проекту «Сиваш», про будівництво якого оголосили у вересні 2018 року.

Крім того, під час засідання Національної інвестиційної ради України в Давосі генеральний директор норвезької NBT Йоар Вікен оголосив, що компанія має достатній потенціал для побудови додаткових 700-800 МВт вітрових потужностей в Україні. Під час засідання Ради NBT і її еквіті партнер, французька компанія Total Eren, підписали рамкову угоду про залучення фінансування проекту «Сиваш» в сумі 260 млн євро. Угода передбачає залучення кредитних коштів (понад 70% загальної вартості проекту) та власні інвестиції, зокрема, з боку самої NBT та Total Eren.

Довідково. 28 листопада 2018 року, ЄБРР схвалив кредит на 150 млн євро «дочці» норвезької NBT ТОВ «Сивашенергопром» для будівництва на Херсонщині вітряної електростанції потужністю 250 МВт. NBT AS придбала ТОВ «Сивашенергопром» у квітні 2018 року і планує будувати вітряні електростанції потужністю 250-330 МВт. Компанія вже має значний досвід роботи на ринку альтеративної енергетики в Китаї, має офіси в Осло, Лімасолі, Пекіні, Карачі та Києві. Восени 2018 року розпочалися підготовчі роботи до будівництва даною компанією вітроелектростанції в Чаплинському районі Херсонської області потужністю 250 МВт. Після завершення будівництва станція вироблятиме близько 900 000 МВт год. на рік, що дозволить забезпечити електроенергією 250 тис. людей.

В рамках Херсонського міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти» відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Херсонською обласною державною адміністрацією та норвезькою компанією NBT AS. Зі свого боку, ОДА сприяє інвестору в реалізації проекту на території Чаплинського району в межах повноважень.

Меню