Херсонщина посіла перше місце серед областей України за темпом росту капітальних інвестицій за 2017 рік

Державна служба статистика України оприлюднила свіжі дані соціально-економічного розвитку регіонів України.

Приємно відмітити, що минулого року Херсонщина перевищила власні показники 2016 року більш ніж на 50% що забезпечило І перше місце для області серед регіонів за темпом нарощування капітальних інвестицій.  Загальний обсяг освоєних (використаних) капітальних інвестицій у 2017 році склав 6 млрд 850 млн грн., і 6477,1  на одну особу.

Саме завдяки реалізації низки проектів у галузі альтернативної енергетики та сільського господарства вдалось досягти відповідних показників.

Так, у Новотроїцькому районі компанією «Віндкрафт Таврія» збудовано першу черги вітроелектростанції на 41,4 МВт. За словами  інвестора у 2018 році компанія «Віндкрафт» планує ввести в експлуатацію своїх об’єктів ще на
97 МВт.

Крім того, введено в експлуатацію 4 сонячних електростанції. Таким чином, загальна потужність об’єктів відновлювальної енергетики на Херсонщині склала 148,2 МВт.

У липні 2017 року було урочисто відкрито другий в області зерновий перевантажувальний термінал ТОВ СП «Нібулон» (вартість проекту –
500 млн грн), завдяки роботі якого в Голій Пристані працевлаштовано
108 осіб. Проект було реалізовано за традицією компанії лише за 100 днів.

Створено 3 філії ТОВ «Швейна фабрика «ВіД» на території Генічеського району та у містах Гола Пристань і Олешки, на яких працевлаштовано близько  300 осіб, залучено 14,5 млн грн. інвестицій.

В рамках Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» відкрито виробничу базу ТОВ «НВП «5 Element» у м. Гола Пристань. Бюджет інвестпроекту – 1,5 млн доларів, створено 48 нових робочих місць.

Одним із яскравих об’єктів, що стартував в галузі туризму цього року стало будівництво бази відпочинку біля с. Генічеська Гірка та відкриття аквапарку «OASIS» (вартість проекту – 18,4 млн грн., створено 43 постійних  робочих місць.

Отже, минулого року в області реалізовано проектів на суму 2 млрд 915,8 млн грн. та створено 556 нових робочих місць завдяки спільній співпраці обласної влади та приватного бізнесу.

Цього року інвестиційна стратегія області формуватиметься на основі двох ключових напрямків: сільськогосподарська переробка та розбудова туристичної інфраструктури. Отже, напрямки обрані, рухаємось до результатів!

Меню