Херсонщина зайняла 9 місце серед регіонів України в рейтингу інвестиційної ефективності

Рейтингове агентство Євро-Рейтинг (http://euro-rating.com.ua) оновило рейтинг інвестиційної ефективності областей України за підсумками 3-го кварталу 2017 г. На першу позицію повернулася Полтавська область, рейтингова оцінка якої 219 балів.

Найвищою результат (рейтинг на рівні ineА) показала також Одеська область, але її бальна оцінка трохи нижче – 202 бали, що відповідає другій позиції в рейтингу.

Херсонська область за підсумками рейтингу 3 кварталу 2017 року посiла 9 місце (166 балів) , піднявшись на 9 позицій за сумою набраних балів з 2-го кварталу. Таким чином, регіон виявився в рейтинговій категорії ineC – вище середнього (від 161 до 180 балів).

Таку позитивну динаміку другий квартал поспіль експерти Euro Rating пов’язують з високою інвестиційною активністю в регіоні. І якщо в розрахунку на душу населення показники відстають від середніх по країні, то темпи зростання є одними з найвищих.

Першою з двох складових рейтингу інвестиційної ефективності, є оцінка інвестиційної активності регіонів. Рейтингове агентство аналізує, наскільки успішно область здійснює інвестиційну політику в порівнянні з іншими територіальними утвореннями. Як змінюються її показники в порівнянні з попереднім періодом. Для цього зіставляються статистичні дані за обсягами капітальних інвестицій, обсягами іноземних інвестицій і будівельних робіт.

Крім цього, рейтингове агентство розглядає ряд соціально-економічних показників: заробітна плата, працевлаштування безробітних, обсяг прийнятого в експлуатацію житла, обсяг наданих послуг.

Узагальнення отриманих результатів по перерахованим вище критеріям, дозволяє сформувати підсумкову оцінку соціально-економічної ефективності інвестиційної політики в областях за підсумками третього кварталу 2017 року.

Дійсно, рік що минає, був наповнений яскравими подіями в сфері інвестиційного розвитку: запущено ряд нових об’єктів альтернативної енергетики, транспортної інфраструктури, аграрного бізнесу, промисловості і туризму.

За 9 місяців цього року вдалося переломити тенденцію останніх років до зниження обсягу прямих іноземних інвестицій з наростаючим підсумком, на 30% збільшити обсяг капітальних інвестицій до показника 2016 року, підписати більше 25 угод про співпрацю.

Детальна інфографіка за підсумками 2017 року буде опублікована пізніше.

 

Меню