Ініціатива CoST – дієвий механізм для посилення контролю за якістю дорожніх робіт

13 лютого 2019 року в приміщенні обласної державної адміністрації відбулась інформаційна зустріч щодо приєднання до Ініціативи прозорості інфраструктури CoST за участю структурних підрозділів у сфері будівництва та ремонту доріг, житлово-комунального господарства, інвестиційної діяльності, запобігання корупції.

Під час інформаційної зустрічі асистент директора Національного Секретаріату Ініціативи CoST Святослав Абрамов презентував учасникам механізми та принципи роботи Ініціативи CoST.

CoST (Construction Sector Transparency Initiative, Ініціатива прозорості інфраструктури) багатостороння ініціатива із секретаріатом у м. Лондоні (Великобританія), яка об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу в 16-и країнах світу  з метою забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти, підвищення ефективності використання публічних коштів, моніторингу та зменшення ризиків неефективного управління та корупції.

В Україні Ініціатива CoST розпочала свою активну роботу у 2015 році за підтримки Світового банку та сприяння Уряду України після підписання Меморандуму про співпрацю між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України та Державним агентством автомобільних доріг України.

Станом на травень 2018 року до роботи Ініціативи приєднано Укравтодор, ДП НЕК «Укренерго», КК «Київавтодор».

Наразі Херсонська обласна державна адміністрація розглядає можливість приєднання до Ініціативи CoST з метою забезпечення прозорості у сфері ремонту та будівництва автомобільних доріг у Херсонській області та запровадження міжнародних стандартів Ініціативи CoST, для забезпечення підзвітності та відкритого доступу до інформації під час будівництва об’єктів інфраструктури за публічні кошти, передбачених планом дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018–2020 роках, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1088-р.

Меню