20 березня 2019 року в Чаплинському районі відбудеться презентація проекту будівництва Сиваської ВЕС

20 березня 2019 року в Чаплинському районі відбудеться презентація проекту будівництва Сиваської ВЕС

Новини

У Чаплинському районі Херсонської області на засадах ДПП реалізується інвестиційний проект «Будівництво Сиваської вітрової електростанції», відповідно до договору про концесію, укладеного в 2006 році між ХОДА та
ТОВ «Сивашенергопром» терміном на 49 років.

На сьогоднішній день введено в експлуатацію три черги Сиваської вітрової електростанції загальною потужністю 2,92 МВт та вироблено вітрової енергії у загальному обсязі понад 18 064 тис.кВт/год.

У квітні 2018 року NBT AS (Норвегія) придбала ТОВ «Сивашенергопром» і планує будувати вітрову електростанцію потужністю 250 МВт. Компанія вже має значний досвід роботи на ринку альтеративної енергетики в Китаї, має офіси в Осло, Лімасолі, Пекіні, Карачі та Києві.

Так, 06 серпня 2018 року в присутності Президента України Петра Порошенко було підписано EPC Contract між норвезькою компанією NBT AS та China Power щодо будівництва зазначеного вітропарку.

В рамках Херсонського міжнародного економічного форуму «Таврійські горизонти», який відбувся 21 вересня 2018 року у м.Київ, відбулось урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Херсонською обласною державною адміністрацією та норвезькою компанією NBT AS.

Так, як результат плідного співробітництва представників регіональної та територіальної, а також районної влади з інвестором вже восени 2018 року розпочалися підготовчі роботи до будівництва. Після завершення будівництва станція вироблятиме близько 913 000 МВт год. на рік, що дозволить забезпечити електроенергією 250 тис. людей. Термін реалізації проекту – ІV квартал
2019 року.

Крім того, під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі Європейський банк реконструкції та розвитку та компанії NBT AS і Total Eren уклали за участі Президента України Петра Порошенка угоди за проектом вітрової енергетики «Сиваш», підписання якої забезпечили у повному обсязі фінансовий фонд проекту «Сиваш», про будівництво якого оголосили у вересні 2018 року.

Під час засідання Ради NBT і її еквіті партнер, французька компанія Total Eren, підписали рамкову угоду про залучення фінансування проекту «Сиваш» в сумі 260 млн євро. Угода передбачає залучення кредитних коштів (понад 70% загальної вартості проекту) та власні інвестиції, зокрема, з боку самої NBT AS та Total Eren.

Меню