Держава надаватиме підтримку внутрішнім та зовнішнім інвесторам у реалізації проектів із значними інвестиціями

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» № 1116-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року.

 

Мета документа – сприяння відновленню інвестиційної активності в Україні, створення нових робочих місць, стимулювання економічного розвитку регіонів та територіальних громад.

 

Законом передбачається надання державної підтримки українським та іноземним інвесторам, що реалізуватимуть інвестиційні проекти із загальним обсягом інвестицій від 20 млн євро у таких галузях як переробна і добувна промисловість, поводження з відходами, транспорт та логістика, освіта, наука, охорона здоров’я, мистецтво, культура, спорт, туризм та курортно-рекреаційна сфера. Додатково актом визначено вимоги до мінімальної кількості новостворених робочих місць та мінімальної заробітної плати.

 

Загальний обсяг державної підтримки не має перевищувати 30% від усього обсягу інвестицій за проектом. Державна підтримка інвестиційних проектів може бути надана у вигляді:

– отримання податкових пільг,

– забезпечення інвестиційних проектів об’єктами суміжної інфраструктури,

– надання переважного права землекористування земельними ділянками державної або комунальної власності для реалізації інвестиційних проектів.

 

З метою закріплення гарантій інвестора даний закон передбачає укладення прямого договору між інвестором та урядом України, а також визначає його основні умови.

 

 

 

Меню