Держгеонадра оголосили про старт масштабних вуглеводних проєктів, модернізацію законодавства та цифровізацію сервісів Служби

Держгеонадра визначили основні пріоритети роботи у 2021 році: відновлення довіри до Служби, залучення інвестицій в галузь і підвищення ефективності використання надр.

«Повернути довіру до Держгеонадр – пріоритет №1, адже імідж Служби – невід’ємна складова відносин із суб’єктами ринку, – переконаний Роман Опімах. – Ми задекларували й дотримуємось принципу нульової толерантності до корупції. Активно впроваджуємо зручні та прозорі механізми у співпраці бізнесу та влади».

Минулого року Служба запустила Єдине вікно надрокористувача – послуга посприяла скороченню кількості повернень документів заявникам удвічі та налагодженню ефективного діалогу із суб’єктами ринку.

Залучення інвестицій є другим пріоритетом. 2020 рік став початком великих проектів у сфері розвідки нафти та газу. Всупереч ціновому шоку на світовому ринку вуглеводнів, Уряд заклав підґрунтя реалізації масштабних проєктів для позбавлення України від імпортозалежності. Зокрема, підписано 7 угод про розподіл вуглеводневої продукції.

Служба проводить постійний діалог із бізнес-спільнотами для задоволення попиту промисловості в сировині та створенні цікавих пропозицій. Інвестиційний атлас надрокористувача нараховує понад 300 перспективних ділянок. У 2020 році було оголошено 8 е-аукціонів, на які виставлено 7 лотів. За результатами проведених торгів понад 58 спеціальних дозволів на користування надрами за понад 826 млн грн. Загальна сума надходжень до державного бюджету України становить 1 млрд грн. В 2021 році заплановано виставити на аукціони понад 100 лотів.

Третій пріоритет – прогресивне та передбачуване регулювання галузі – запорука ефективної розробки надр. За участі Держгеонадр розроблено великий пакет реформ, що уключає проєкт підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування та актуалізовану Загальнодержавну програму розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року.

На території Херсонської області наявні інвестиційні пропозиції у сфері видобування корисних копалин. Зокрема, це кар’єри вапняку, червоної глини, інших копалин, які можуть стати сировиною для  будівництва заводу з виробництва цементу, плитки. Більш детально з інвестиційними пропозиціями можна ознайомитись на інвестиційному порталі Херсонщини investinkherson.gov.ua розділі інвестиційні пропозиції.

Меню