На Херсонщині буде підвищено ефективність реагування аварійно-рятувальних служб на надзвичайні ситуації

Сьогодні відбулась зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Балоня А.Б. з делегацією Воєводської комендатури Державної пожежної охорони міста Краків Республіки Польща з метою обговорення питань щодо співпраці у сфері організації реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Вже не перший раз представники Малопольського воєводства відвідують область та знають, що Херсонщина це пожежно-небезпечний регіон. Спекотний клімат, штучні лісові насадження, снігові замети на автошляхах взимку, підтоплення територій навесні та значна кількість туристів влітку, вимагають від херсонських рятувальників постійної бойової готовності, високого рівня підготовки і належного оснащення.

Партнерські відносини між пожежними-рятувальниками Херсонщини та Малопольського воєводства підтримуються починаючи з 2010 року, у рамках першого спільного проекту та передачі херсонським рятувальникам першої партії гуманітарної допомоги в рамках програми «Польська допомога».

У 2016 році співпраця продовжилась у вигляді нового проекту «Збільшення дієвості реагування українських рятувальних служб на кризові ситуації». Протягом 2016 – 2017 років згідно проекту відбулось 4 тренінгових модуля для херсонських рятувальників, що пройшли у м.Краків та передача гуманітарної допомоги від польських партнерів на суму 1,3 млн грн.

Стартує другий етап означеного проекту, який також розрахований на 2 роки і передбачає 3 тренінгових модуля у м.Краків і виділення херсонським рятувальникам нової партії гуманітарної допомоги на суму 1,5 млн грн.

Співпраця з пожежними-рятувальниками Малопольського воєводства має велике значення для області, адже на підставі вивчення досвіду функціонування європейських служб порятунку формуються підвалини успішного виконання завдань за призначенням українськими рятувальниками.

Меню