Група компаній Risoil нарощує потужності ХМТП

Після запуску процесу підготовки до концесії Херсонського морського торгового порту (ХМТП), Risoil запустила проект по розширенню своєї трейдингової активності з використанням складських, вантажних і лабораторних потужностей ХМТП.

Херсон – експортний хаб для продуктів переробки зернових і олійних культур, таких як пшеничні висівки, шрот соняшниковий і соєвий, лушпиння соняшникове та соєве, та ін. Це пов’язано з тим, що із закупівлею зернових культур (пшениця, кукурудза, ячмінь), що становить левову долу експорту сільськогосподарської продукції України, важко конкурувати з глибоководними морськими портами. При цьому, продукти переробки, виходячи з логістики, більше підійдуть для Херсона.

З огляду на специфіку торгівлі з Херсонських портів і поставлених планів на майбутній зерновий сезон (01.07.20 – 30.06.21), цієї весни було запущено 2 пілотних проекти перевалки сипучих кормових і продовольчих вантажів з використанням різних способів накопичення і навантаження. Продовольча пшениця накопичувалася в силосах біля причалу з наступним навантаженням, через бункерну стрічку, прямо в судно. Комбінована партія з соняшниковим шротом і соєвим лушпинням накопичувалася в критих складах і була занурена в судно кранами. Це дозволило компанії оцінити потенціал ХМТП, щільніше познайомитися з фермерськими господарствами області, підприємствами борошномельної і олійножирової промисловості регіону, і планувати майбутній сезон.

У новий сезон в Херсоні Risoil входить з накопиченням ячменю і пшениці. Також триває робота зі шротом соняшниковим і висівками пшеничними. Далі, з вересня запланована соя, кукурудза та інші зернові та олійні культури і продукти переробки. Вже були укладені контракти на поставку зерна і кормових в Туреччину, Італію та Єгипет, ведуться переговори про довгостроковій співпраці з низкою великих компаній – кінцевих споживачів в середземноморському басейні.

Група компаній Risoil незмінно ставить в пріоритет якісні взаємини зі своїми контрагентами. Основний акцент робиться на довгострокове співробітництво. Таким чином, постачальник може бути впевнений в надійності такої кооперації, а покупець не повинен турбуватися про якість і терміни доставки товару.

Джерело: член Херсонської регіональної ради інвесторів та з питань захисту бізнесу ТОВ «Рісоіл – Херсон» (www.risoil.com.ua).

Меню