Херсонщина може стати одним з українських центрів розвитку креативних індустрій

Відповідно до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки виконавчими органами влади сьогодні реалізовується ціль «Підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів», в рамках якої передбачається поширення практики утворення центрів розвитку креативної економіки в містах різного масштабу та з різними соціально-економічними умовами.

Створення центрів креативної економіки дозволить підвищити інвестиційну привабливість регіону та сприятиме розвитку бізнесу у креативному секторі економіки.

Центри стимулюватимуть підвищення економічної активності в регіонах, культивуватимуть smart-підприємництво та сприятимуть зниженню безробіття та еміграції молоді. Планується, що вони включатимуть створення лабораторій, ІТ-школи, мікровиробництво, креативні простори для навчання та коворкінгу.

Сьогодні членами робочої групи, утвореної розпорядженням голови ОДА Козирем С.В., здійснено огляд учбового корпусу №4 Херсонського державного університету площею 3334,3 м2 за адресою Перекопська, 3 як потенційне місцерозташування майбутнього центру.

Слід зазначити, що в Стратегії розвитку Херсонської області на 2021-2027 роки Стратегічною ціллю «Місцевий економічний розвиток з урахуванням діджиталізації та інноваційно-інвестиційних процесів» передбачено завдання 1.1.4. «Забезпечити підтримку комерціалізації науки, розвиток креативних індустрій».

На минулому тижні відповідну пропозицію було направлено до Мінрегіону. Сподіваємось, що вже найближчим часом саме у Херсоні буде створено такий центр.

 

Меню