Херсонська делегація долучилась до роботи українсько-польського економічного форуму

13 жовтня 2020 року за участю Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди відбувся українсько-польський економічний форум.

Під час форуму урядовці, бізнес-кола, представники регіонів обох держав обговорили співпрацю у галузях транспорту, транзиту, енергетики та інфраструктури.

У рамках роботи панельної дискусії форуму, присвяченій транспортному сектору, голова обласної державної адміністрації Юрій Гусєв, ознайомив присутніх із запланованими до реалізації спільними регіональними ініціативами.

Одним із найперспективніших напрямів співпраці є розвиток двостороннього транспортного сполучення між морськими портами Балтійського та Чорного морів. Значні перспективи реалізації міжнародного партнерського водного коридору від східних берегів Каспійського моря до Балтики існують на базі морських портів м.Гдиня (Польща), м. Клайпеда (Литва) та морських портів Херсонської області. Порт Гдиня, який активно розвивається, щоденно забезпечуючи, зокрема, переміщення вантажів з Скандинавськими країнами, продовжує інвестувати значні кошти в розвиток портової інфраструктури. Аналогічно Херсонський морський торговельний порт, як пілотний успішний приклад концесії державних транспортних об’єктів може стати хабом для відновлення транспортного коридору між Близьким Сходом та Європою.

В рамках заходу у присутності Міністрів інфраструктури України та Польщі між Адміністрацією морських портів України та морським портом АТ «Гданськ» укладено відповідний Меморандум про наміри співпрацювати у розвитку транспортного коридору між Гданськом та Чорним морем.

Сподіваємось, що саме морські порти Херсонщини стануть ключовими об’єктами у розвитку транспортного сполучення та збільшенню обсягів торгівлі між Україною та Польщею.

Меню