Херсонська область стала членом Конференції периферійних морських регіонів

Херсонщина відтепер приєдналась до Конференції периферійних морських регіонів, а саме до складу Балкансько-Чорноморської комісії. До комісії також входять провінції Туреччини (Текірдаг, Самсун, Сіноп, Трабзон), Болгарії (Варна, Бургас), повіти Румунії, Молдови, регіони Греції та Албанії (Тірана), а також Одеська область.

Організація Conference of Peripheral Maritime Regions (CPMR) або «Конференція периферійних морських регіонів» функціонує з 1973 року та об’єднує 150 регіонів з 24 держав Європейського Союзу та світу.

Основна увага приділяється соціальній, економічній та територіальній згуртованості, морській політиці, розвитку стратегії «синього зростання» (розвиток аквакультури, прибережного туризму, морської біотехнології, використання енергії морів та океанів, видобутку корисних копалин на шельфі морів; технології управління та спостереження за морем і водними ресурсами; розробка стратегії розвитку для країн окремого морського басейну). Європейське управління, енергетика та зміна клімату, сусідство та розвиток також є важливими напрямками діяльності асоціації.

Переваги членства:

– більше 40 років досвіду захисту ключових політичних інтересів членів організації;

– лобіювання інтересів згідно з принципами багаторівневого управління та регіональної демократії – CPMR тісно взаємодіє з інститутами ЄС через міждепутатські групи Європейського парламенту та експертні групи Європейських Комісій з основних політичних питань;

– нетворкінг: двосторонні зустрічі та заходи високого рівня за участі європейських комісарів, міністрів та представників різних регіонів.

Слід зазначити, що Балкансько-Чорноморська комісія створена у 2004 році для реалізації спільних проектів.

До основних пріоритетів комісії належать:

– просування інтересів членів у чорноморському регіоні;

– участь в реалізації макрорегіональних стратегій  для регіонів Балканського півострова та формування нових макрорегіональних морських стратегій;

– нетворкінг;

– реалізація проектів;

– нарощування потенціалу.

Меню