Як держава може сприяти отриманню потенційних виграшів та пом’якшувати потенційні втрати обговорили під час онлайн-презентації на тему: «Оцінки економічного впливу потенційної майбутньої угоди про вільну торгівлю (УВТ) з Туреччиною»

10 листопада 2020 року командою Офісу інвестицій та розвитку експорту обласної державної адміністрації взято участь в онлайн-презентації дослідження «Оцінка економічного впливу потенційної майбутньої угоди про вільну торгівлю з Туреччиною», проведеного Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та підготовленого за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Дослідження свідчать про те, що Угода про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною включатиме принесе додаткові 2,72% виграшу в доходах українських домогосподарств: понад 1% від скасування турецьких ввізних мит на українські товари і ще понад 1,2% через зниження часових витрат на імпорт та експорт.

Слід зазначити, Турецька Республіка є одним із провідних торговельно-економічних партнерів Херсонської області. Так, за 2019 рік регіональний зовнішньоторговельний обіг товарами порівняно з аналогічним періодом 2018 року збільшився на 6,3 млн дол. США та становив 87,2 млн дол. США.

Також було зазначено, що Туреччина застосовує надзвичайно високі ввізні мита для українських товарів, зокрема для молочної продукції – 177% та м’ясної продукції – 198%. Якщо угода усуне ці бар’єри, то виграють українські виробники молочних, м’ясних продуктів, фруктів та овочів, жирів та олій тощо.

Нагадаємо, дослідження проводилось з грудня 2019 по вересень 2020 року, ключовим елементом якого була побудова сучасної прикладної моделі загальної рівноваги (CGE) для України. Модель включає Україну та сім зовнішніх регіонів (Туреччину, Європейський Союз, Сполучені Штати, Росію, Китай, Регіони, з якими Україна має ЗВТ, та решту світу) та 45 секторів економіки.

 

 

 

Меню