Країни Перської затоки – перспективні партнери Херсонщини для інвестицій та торгівлі!

 

26 листопада заступник Міністра закордонних справ України Дмитро СЕНІК спільно з головою обласної державної адміністрації Юрієм ГУСЄВИМ  провели онлайн зустріч з керівниками дипломатичних місій України в країнах Перської затоки.

Зустріч-нарада була організована за ініціативою Херсонської ОДА з метою обговорення шляхів посилення промоційної кампанії щодо економічного потенціалу Херсонщини серед арабського бізнесу.

Протягом останніх років спостерігається значна активізація торговельно-економічного співробітництва між Україною та цими державами.

Знаковим стала участь та подальша перемога у концесійному конкурсі спеціалізованого морського порту “Ольвія”, розташованого у Миколаєві, провідного катарського оператора QTerminals.

Так, до обговорення долучились Юрій ПОЛУРЕЗ – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Об’єднаних Арабських Еміратах (королівстві Бахрейн за сумісництвом), Олександр БАЛАНУЦА – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Кувейт, Андрій КУЗЬМЕНКО – Надзвичайний та Повноважний Посол України в Державі Катар та Вадим ВАХРУШЕВ – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія. Участь у нараді також взяли виконавчий директор Офісу UkraineInvest Сергій ЦВІКАЧ, представники Ради експортерів та інвесторів при МЗС, керівник Офісу InvestInKherson Тетяна УЖВІЙ та радник голови ОДА Володимир ШУМАКОВ.

Юрій ГУСЄВ окреслив пріоритетні напрямки для інвестування в Херсонській області. Зокрема зауважив, що Херсонська область має значний потенціал для залучення інвесторів в такі сфери, як агропромисловість, туризм, логістична та транспортна інфраструктура, машино- та суднобудування, ІТ.

Окрему увагу під час дискусії приділили проекту розбудови Чорноморського узбережжя «LA PERLA AZZURRA», який нещодавно було включено до ТОП-100 пріоритетних інвестиційних проектів на державному рівні та входить до переліку «Магнітів України». Учасники погодились, що цей масштабний проект може бути цікавий саме для бізнес кіл арабських країн, зважаючи на необхідний обсяг інвестицій та об’єм робіт.

Керівники дипмісій підтримали ініціативу Херсонської ОДА, погодились щодо необхідності збільшення інформації про регіони України серед бізнесу країн Перської затоки та висловили наміри провести відповідні організаційні заходи для поширення серед цільових інвесторів та підприємців інвестиційні тізери найбільших пріоритетних проектів Херсонщини.

З нормалізацією ситуації у світі щодо поширення вірусної хвороби COVID-19 Юрій ГУСЄВ висловив плани особисто відвідати ці країни для проведення переговорів з потенційними інвесторами та партнерами.

Меню