Міжнародний технологічний холдинг TECHIIA реалізовуватиме перший в Україні масштабний технологічний проєкт у сфері швидкісної обробки даних на Херсонщині

Міністерство цифрової трансформації України та міжнародний технологічний холдинг TECHIIA підписали Меморандум про співпрацю щодо розбудови галузі інформаційних технологій, будівництва дата-центрів, розвиток кіберспорту та STEM-освіти. Презентація меморандуму відбулася на новозбудованій арені кіберспортивного медіахолдингу WePlay Esports, який є частиною холдингу TECHIIA.

Співпраця передбачає реалізацію проєкту Екотехнопарку в Херсонській області. В його основі — дата-центр потужністю до 500 МВт, який виконуватиме функції зберігання, обробки даних та 3D-рендерингу. Дата-центр планують побудувати із використанням новітніх технологій та із врахуванням турботи про навколишнє середовище. Створений технопарк використовуватиме енергію від Запорізької АЕС та інших джерел чистої енергії, а надлишкове тепло буде утилізовано для вирощування продуктів у сучасних теплицях, що будуть складовою технопарку.

Ефектом від реалізації даного проєкту для розвитку регіону буде створення робочих місць саме для молоді – спеціалістів ІТ-сфери з перспективами професіонального росту в Україні та комфортними умовами роботи, розширення ІТ-сектору, впровадження дбайливого підходу до природи, сприяння розвитку STEM напрямків освіти школярів і студентів, яка максимально відповідатиме потребам ринку інформаційних технологій, та діджиталізація територій.

Для реалізації першої черги проєкту планують залучити не менше $200 млн інвестицій в інфраструктуру. Дата-центр буде обслуговувати обладнання вартістю близько $1 млрд. Об’єкт потребує не менше 200 робочих місць. Мінцифри та обласна державна адміністрація підтримують прокт та сприятимуть його реалізації.

Довідково:

TECHIIA holding – нове ім’я на ринку України і світу. Холдинг об’єднав відому компанію WePlay! Esports та інші бізнеси, які є в управлінні українських підприємців Олега Крота і Юрія Лазебнікова.

В складі холдингу — компанія із розробки і впровадження ІТ-продуктів для управління парками комп’ютерів, компанія із розробки бізнес-концепцій інфраструктурних технологічних об’єктів (дата-центрів), виробництва мерчу та продуктово-аутсорсингова компанія.

В холдингу працює біля 1000 спеціалістів

Меню