Набув чинності Закон № 466-ІХ, яким удосконалюється податкове законодавство

У п`ятницю, 22 травня, в «Голосі України» № 84 (7341) було офіційно опубліковано Закон від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (раніше законопроект № 1210).

Більшість норм Закону набрали чинності у суботу, 23 травня 2020 року (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року).

Зокрема, Закон передбачає низку змін, спрямованих на вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, її узгодження зі світовими стандартами. Також він має на меті запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).

Крім того, Законом внесено зміни до чинного законодавства в частині розгляду матеріалів перевірки, який здійснюватиметься комісією з питань розгляду заперечень.

Трансформовано процедуру оскарження рішень контролюючих органів шляхом створення постійного дорадчого органу, а саме Апеляційної ради з питань розгляду скарг платників податків, до повноважень якої належатиме розгляд скарг на рішення ДПС.

Змінено розміри штрафів за порушення податкового законодавства та підвищено вартісний поріг для основних засобів (з 6 000 грн до 20 000 грн).

 

Джерело: Державна податкова служба України 

 

Меню