Обговорено перспективи співпраці обласної державної адміністрації та ПРООН

20 квітня у форматі онлайн відбулась робоча зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Миколи Якименка з представниками Програми розвитку ООН (ПРООН) з метою представлення результатів співпраці та подальших планів роботи.

Обласна державна адміністрація співпрацює з ПРООН вже упродовж 12-ти років. За цей час були досягнуті важливі результати для покращення умов життя тисячі мешканців області.

Для розширення співпраці 11 лютого 2020 року між ПРООН, Херсонською обласною державною адміністрацією, Херсонською обласною радою підписано новий меморандум про взаєморозуміння щодо сталого розвитку.

Це стало поштовхом для започаткування нових важливих ініціатив на території області. Херсонська область стала пілотною у проведенні дослідження впливу пандемії COVID-19 на соціально-економічний розвиток області,  розроблено План заходів з подолання негативного впливу СОVID-19, створено робочу групу при обласній державній адміністрації у складі всіх територіальних громад, проведено конкурс місцевих ініціатив та надано підтримку у реалізації 12 ініціатив за 5-ма тематичними кластерами: охорона здоров’я, освіта, доступ до адміністративних послуг, розвиток місцевої економіки та соціальне підприємництво.

Завдяки досягнутим результатам при підтримці Посольства Великої Британії в Україні започатковано ІІ етап проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в Херсонській області», у рамках якого в області реалізується 8 ініціатив, направлених на подолання наслідків COVID-19.

Пан Мустафа Саіт-Аметов, керівник програми ПРООН з розвитку регіонів, повідомив про готовність ПРООН й надалі підтримувати Херсонську область, пропонуючи послуги у сфері розвитку, мобілізуючи партнерів та спрямовуючи спільні зусилля на пошук шляхів зміцнення стійкості громад, забезпечення кращого доступу до державних послуг для найбільш вразливих груп та інвестуючи у відновлення економіки після пандемії COVID-19 в Херсонській області.

Незабаром, буде оголошено про нову фазу проєкту, який реалізовуватиметься в області у співпраці з ПРООН.

 

Примітка:

Основною метою ПРООН є підтримка України на її шляху сталого людського розвитку до процвітаючої, демократичної, всеосяжної та стійкої держави, де ніхто не залишається осторонь. ПРООН працює з органами влади на національному та регіональному рівнях, на рівні громади, з громадянським суспільством, науковими колами, приватним сектором, акторами міжнародного розвитку та засобами масової інформації з метою допомогти досягненню Цілей сталого розвитку (ЦСР).

 

Меню