Обговорено стан та можливості реалізації Плану заходів з подолання негативного впливу гострої респіраторної хвороби COVID-19 на соціально-економічний розвиток Херсонської області

17 лютого 2021 року під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Бутрія Д.С. відбулося установче засідання робочої групи з реалізації та моніторингу виконання Плану заходів з подолання негативного впливу гострої респіраторної хвороби COVID-19 на соціально-економічний розвиток Херсонської області.

Цей План було напрацьовано робочою групою у 2020 році в партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, який затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 листопада 2020 р. № 890.

Участь у засіданні взяли представники 49-и територіальних громад області, а також представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, громадських організацій, які входять до складу робочої групи.

Разом з представниками ПРООН розглянуто результати впровадженої ініціативи в рамках реалізації в області у 2020 році проєкту ПРООН «Місцевий соціально-економічний розвиток в Херсонській області», яка направлена на подолання наслідків пандемії COVID-19.

У рамках проєкту ПРООН в області впроваджено 12 ініціатив загальною вартістю 2,19 млн грн, які згруповані за наступними кластерами:

1) Кластер «Розвиток туристичної інфраструктури та створення нових можливостей для розвитку малого і середнього бізнесу в Присиваській ТГ»:

Заходи: виготовлено та встановлено спеціальні туристичні знаки, промо-продукцію; придбано сцену, 2 велопарковки з 10 велосипедами, 4-и альтанки для 4 туристичних об’єктів громади, катамаран для проведення дозвілля на водних об’єктах для мешканців та гостей-туристів.

2) Кластер «Розвиток соціального підприємництва та створення додаткових економічних можливостей для жінок і молоді в Нижньосірогозькому районі»:

Диверсифікація та подальший розвиток діючого Швейного соціального підприємства в Нижньосірогозькому районі з можливістю для жінок і молоді, які економічно постраждали від впливу пандемії коронавірусу.

Заходи: для підприємства закуплено 7 швейних машинок, фотоапарат, меблі.

3) Кластер «Покращення доступу вразливих груп населення до якісних медичних послуг та швидкої діагностики»:

Заходи: придбано 5 мобільних діагностичних комплексів для                                              5 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) в Зеленопідській ТГ                                         (2 комплекта)  та Новоолександрівській ТГ (3 комплекта).

4) Кластер «Покращення доступу вразливих груп населення у віддалених населених пунктах до якісних адміністративних послуг»:

Заходи: придбано 3 комплекти обладнання мобільного автоматизованого робочого місця адміністратора ЦНАП – кейс АРМ ЦНАП «Мобільний офіс» для  забезпечення доступності послуг для маломобільних груп населення, жителів віддалених населених пунктів Великоолександрівського, Верхньорогачицького та Скадовського районів.

5) Кластер «Покращення доступу вразливих груп населення до онлайн освіти»:

Заходи: закуплено 36 планшетів для дітей пільгових категорій для участі в дистанційному навчанні в Присиваській, Виноградівській, Асканія-Нова ТГ.

Завдяки співпраці з ПРООН у 2021 році розпочато другий етап підтримки місцевих ініціатив в рамках проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в Херсонській області» при підтримці Посольства Великої Британії в Україні. Проєкт покликаний покращити доступ до якісних державних послуг для вразливих груп населення, а також побудувати ефективну комунікацію між надавачами таких послуг та населенням.

У рамках нового проєкту ПРООН в області будуть впроваджуватись проєкти, які увійшли до Плану заходів з подолання негативного впливу гострої респіраторної хвороби COVID-19 на соціально-економічний розвиток Херсонської області.

Також на засіданні робочої групи було оголошено про збір нових пропозицій та ініціатив громад щодо протидії негативному впливу коронавірусу на соціально-економічний розвиток області, які будуть включені до Плану та реалізовані за підтримки партнерів з розвитку.

Обласна державна адміністрація продовжує співробітництво та роботу, розпочату в минулому році, для реалізації ініціатив та проєктів, які сприяють подоланню наслідків пандемії COVID-19.

 

Меню