Облдержадміністрацією взято участь в обговоренні питань координації міжнародної технічної допомоги

За ініціативи Уряду України у 2020 році створено Директорат координації міжнародної технічної допомоги при Секретаріаті Кабінету Міністрів України (СКМУ) з метою забезпечення ефективної координації діяльності, пов’язаної з залученням міжнародної технічної допомоги.

10 березня 2021 року СКМУ проведено першу зустріч у форматі онлайн з питань ефективного використання міжнародної технічної допомоги. Координація міжнародної технічної допомоги проводиться з метою удосконалення процесів планування, залучення, моніторингу та використання допомоги шляхом проведення відкритого діалогу та спільних зустрічей представників партнерів з розвитку та бенефіціарів.

Участь у заході взяли представники бенефіціарів (обласні державні адміністрації, центральні органи виконавчої влади), відповідальних за підготовку моніторингових звітів щодо стану виконання проєктів міжнародної технічної допомоги. Від обласної державної адміністрації участь у нараді взяли представники Управління «Офіс інвестицій та розвитку експорту» обласної державної адміністрації, які відповідають за залучення, використання та моніторинг міжнародної технічної допомоги в Херсонській області.

Моніторинг проєктів міжнародної технічної допомоги проводиться Секретаріатом КМУ разом з бенефіціарами відповідно до вимог Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153.

На нараді СКМУ представлено результати проведеного моніторингу проєктів міжнародної технічної допомоги, які впроваджувались упродовж 2020 року. Так, у 2020 році до Секретаріату КМУ надійшло 856 моніторингових звітів по 661 проєкту міжнародної технічної допомоги.

У рамках зустрічі були обговорені  проблемні питання та пропозиції щодо покращення системи моніторингу та формату подання звітів, систематизації діяльності міжнародної технічної допомоги та реалізації проєктів.

Також, одним із важливих питань, яке було обговорене, це необхідність у розробці процедури забезпечення співфінансування проєктів на національному рівні. Наразі Секретаріатом КМУ проводиться робота щодо розробки ефективного механізму покриття витрат зі співфінансування проєктів для гарантування забезпечення внесків партнерів.

 

 

 

Меню