Обсяг надходження прямих іноземних інвестицій в Херсонську область зростає!

Обсяг надходження прямих іноземних інвестицій в Херсонську область зростає!

Новини

21 лютого 2018 року відбулась колегія обласної державної адміністрації порядок денний якої був присвячений запровадженню інвестиційних стратегій у районах та об’єднаних територіальних громадах.

В рамках колегії Департаментом інвестиційної та промислової політики обласної державної адміністрації було підведено підсумки інвестиційної діяльності Херсонської області у 2017 році і  одним із головних позитивних досягнень є зростання загального обсягу надходження в область прямих іноземних інвестицій.

Так, за підсумками 2017 року загальний обсяг надходження прямих іноземних інвестицій в область склав 216,9 млн дол.США, що на 15,6 млн дол.США, або на 7,7%, більше відповідного показника, зафіксованого на початок 2017 року (очікуване 11 місце), та у розрахунку на одну особу населення області становив 205 дол.США.

Серед головних країн-інвесторів з найбільшими обсягами здійснених інвестиційних внесків залишаються Кіпр (57,0%), Беліз (11,9%), Великобританія (8,3%), Німеччина (3,6%), Туреччина (2,0%) та Сполучені Штати Америки (1,6%).

 

Загальний обсяг надходження прямих іноземних інвестицій(акціонерний капітал) в економіку області, млн дол.США

У розрізі видів економічної діяльності:

Формуючими підприємствами за цим показником стали
ТОВ «Віндкрафт Україна», «Віндкрафт Таврія» та ПАТ «Херсонобленерго», ТОВ «Трифановка Енерджи», ПрАТ «Фрідом Фарм Інтернешнл».

Позитивна динаміка спостерігається також у надходженні капітальних інвестицій у розвиток економіки регіону – протягом 2017 року в області освоєно 6 млрд 931 млн грн капітальних інвестицій, що на 55% перевищує показник 2016 року. На одну особу показник складає 6554 грн.

Динаміка надходження прямих іноземних інвсетицій в економіку області, млн грн

Зазначені показники було досягнуто в результаті як переоснащення та модернізації існуючих підприємств, так і реалізації низки інвестиційних проектів.

Зокрема, проекту з будівництва зернового перевантажувального терміналу ТОВ СП «Нібулон». Cтворено 108 нових робочих місць. Надходження до міського бюджету у 2017 році склали 543 тис. грн., що йдуть на розвиток інфраструктури та соціальне забезпечення міста.

Взагалі у минулому році в області реалізовано 9 інвестиційних проектів загальною кошторисною вартістю понад 2,9 млрд грн, створено 556 нових робочих місць.

У 2018 році запланована реалізація близько 23 регіональних проектів, що дозволить створити 821 нове робоче місце та залучити 588 млн євро й 185 млн грн. іноземних та вітчизняних інвестицій

Меню