Одинадцять коаліцій стали переможцями пітчингу на хакатоні від Академії громадського активізму

Читайте цей текст англійською.

14 та 15 липня відбувся Хакатон громадської активності — дводенна нетворкінгова онлайн-подія для громадських активістів Донецької, Луганської та Херсонської областей. Вона поєднала у собі публічну тренінгову частину та непублічну частину для студентів/-ок Академії – групову роботу коаліцій над концепціями власних проєктів.

Усі охочі змогли прослухати відкриті лекції та тренінги онлайн на сторінках Інтерньюз-Україна, Фонду Східна Європа та проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні». А студенти/-ки АГА взяли участь у пітчингу та відборі проєктів, 11 з яких позмагаються за грант у 200 тис грн на їх реалізацію.

Так, боротьбу продовжать проєкти, присвячені паліативній та хоспісній допомозі, екоініціативам, розвитку ромської спільноти, залученню молоді та жінок, налагодженню співпраці через мистецтво, спорту і покращенню інфраструктури.

«Хакатон – це чудова нагода налагодити співпрацю активістів як у своїх регіонах (на сході та півдні України), так і міжрегіональну. Це можливість не просто поділитися ідеями та досвідом вирішення тих чи інших проблем, а й допрацювати їх із профільними менторами, захистити свій проєкт на пітчингу та боротися за грант у 200 тис. грн. Напрями, які ви обирали для своїх проєктів, дуже важливі для розвитку як ваших громад, так України в цілому. Зазначу, що ми будемо підтримувати вас, наші коучі та ментори допомагатимуть вам вдосконалити ваші проєкти та збільшити шанси на їх реалізацію в майбутньому», – зазначила Наталія Слинько, програмна директорка Фонду Східна Європа.

14 липня в урочистому відкритті події взяли участь: Ірина Іванова від Проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні»; Марина Попатенко від Міністерства молоді та спорту України; Ігор Мороз від Донецької ОДА; Олена Гемусова від Луганської ОДА; Микола Якименко від Херсонської ОДА; Юлія Кирилова від програм Фонду Східна Європа. Наталія Слинько від Фонду Східна Європа, звернулася до коаліцій із напутнім словом перед пітчингом 15 липня.

Модерували цю частину хакатону Програмний директор Інтерньюз-Україна Андрій Кулаков та проєктний менеджер Інтерньюз-Україна Дмитро Зінчук.

Спікери/-ки наголосили на важливості програми Академії для розвитку регіонального активізму, посилення мережування активістів на місцях, а також залучення молоді до громадської діяльності.

«Дуже важливо, що тут є представники Міністерства, і ОДА, і громадських організацій, що може продемонструвати, наскільки плідною може бути наша співпраця, що усі ми прагнемо досягти спільної мети – змінювати регіони на краще. Ми маємо амбітні плани на майбутнє: щоби те, що ми починаємо на сході, дало такі паростки, які могли б змінювати загальні тенденції в Україні на краще. Думаю, під час

пітчингу ми зможемо подолати стереотип, що українське громадянське суспільство не може об’єднатися заради єдиної мети», – зазначила Ірина Іванова, регіональна директорка Проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», під час відкриття заходу.

Тренінгова частина, яка відбулася у першій половині дня 14 та 15 липня, мала фокус на зміни у соціальному середовищі, що впливають на світ і комунікацію своїх продуктів, емоції для продуктів та повідомлень. Також говорили про те, змінився регіональний активізм в Україні за період незалежності, чому донори мають так багато критеріїв, і як коректно із ними взаємодіяти, та про те, як зацікавити своєю презентацією навіть цілковитих скептиків. Усе це дало змогу не лише прокачати власні навички, але й поглибити розуміння процесів, що стоять за ефективною комунікацією, розвитком робочих команд та усвідомленням свого місця в них.

Після відкритої частини коаліції учасників/-иць Академії 14 липня мали змогу допрацювати власні ідеї проєктів у межах закритих менторських консультацій. На пітчингу ідей були проєкти для залучення молоді, посилення потенціалу жінок-лідерок регіону, просування активного відпочинку серед людей старшого віку, екологічні ініціативи та інші, не менш цікаві, тематики. Оцінювало презентації журі у складі п’яти комунікаційних і грантових фахівців/-чинь, яке й обрало 10 проєктів-переможців на цьому етапі. Одинадцятим став проєкт, який обрали самі учасники/-ці АГА.

«Під час пітчингу власних ідей коаліції продемонстрували гідний рівень опрацювання своїх тем та запропонували справді нестандартні та дієві рішення регіональних викликів. Тематики презентованих проєктів були дуже різними, однак від того не менш цікавими. З погляду журі, вибір був непростим, однак ми вітаємо найуспішніші коаліції із подоланням цього етапу відбору на шляху до фінансування для реалізації власних проєктів», – прокоментувала Катерина Чистофорова, учасниця Оцінкового журі та головна грантова менеджерка Інтерньюз-Україна.

За грант у 200 тис. грн зможуть позмагатися команди:

1. #екофрендлі_Я

2. Впровадження паліативної та хоспісної допомоги

3. Зупинки гарного настрою

4. ЕКО-двіж

5. Денний центр для ромських дітей в СЖО

6. Сучасний театр-художній засіб вирішення соціальних питань

7. Марафон шкільних ініціатив

8. Доступний спорт для всіх

9. Womens Craft

10. Монітор Чайкосетра

11. Приз глядацьких симпатій – Соляний бум

Записи публічних частин доступні для перегляду на сторінках Фонду Східна Європа, Інтерньюз-Україна та проєкту Демократичне врядування у Східній Україні: – День 1: https://bit.ly/3kmxVDJ, https://bit.ly/3wIRpoC (продовження) – День 2: https://bit.ly/3hCg8a2, https://bit.ly/3B4jVoc (продовження)

Після Хакатону усі 11 переможців матимуть змогу допрацювати свою ідею та податися на грант у 200 тис грн. 5 із них отримають кошти на реалізацію ініціативи.

Академія громадського активізму реалізується Фондом Східна Європа та Інтерньюз-Україна за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

Додаткова інформація:

«Інтерньюз-Україна» – громадська організація з експертизою на ринку медіа, комунікацій, освіти та консалтингу. Мета організації – утвердження європейських цінностей в Україні через становлення успішних медіа.

Фонд Східна Європа – благодійна неприбуткова українська організація, що розпочала свою роботу у 2008 році. Мета Фонду – допомогти соціальному та економічному розвитку громад України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу.

Проєкт USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» — п’ятирічний проект Агентства США з мiжнародного розвитку (USAID), направлений на зростання суспільної впевненості та довіри між громадянами та органами влади на cході країни.

Контакти

Дмитро Зінчук – проєктний менеджер ГО «Інтерньюз-Україна», ел. пошта: dzinchuk@internews.ua

Юлія Костащук – координаторка проєктів ГО «Інтерньюз-Україна», ел. пошта: ykostashchuk@internews.ua

Фонд Східна Європа

Меню