Перший успішний кейс Апеляційної ради з питань розгляду скарг на діяльність управління ДАБІ у Херсонській області

Нещодавно на першому засіданні Апеляційної ради з питань розгляду скарг на діяльність управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області було розглянуто звернення ТОВ «ТерраТарса Україна» стосовно ускладнень, викликаних введенням в експлуатацію об’єкту будівництва.

Компанія наприкінці квітня 2020 року завершила будівництво комплексу для зберігання мінеральних добрив і вже у травні поточного року подала першу заявку про прийняття в експлуатацію завершеного будівництвом об’єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів СС2, та отримання сертифіката.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та постанови КМУ від 13 квітня 2011 року № 461 прийняття об’єкта в експлуатацію здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката. При цьому перевірка об’єкта здійснюється інспекторами місцевого управління ДАБІ, а рішення про прийняття об’єкта в експлуатацію та видачу сертифікату приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Після неодноразових перевірок співробітниками обласного управління ДАБІ зазначеного об’єкта протягом 4 місяців товариством було отримано 4 відмови у видачі сертифіката на час проведення засідання ради.

У ході розгляду звернення зазначеного підприємства членами ради було встановлено, що причиною відмов були несуттєві технічні помилки в документації, які можна було виправити під час першої перевірки. Однак, через недосконалу процедуру проведення перевірки технічної документації, об’єкту будівництва та бюрократичні перепони компанія вимушена була звернутися за допомогою до Апеляційної ради задля пошуку рішення даного проблемного питання.

За підсумками засідання були узгоджені дії компанії та обласного управління ДАБІ, а присутні народні депутати України – члени ради взяли питання під свій контроль.

У результаті скоординованих дій членів ради, представників ТОВ «ТерраТарса Україна» та місцевого управління ДАБІ 28 вересня 2020 року компанія отримала повідомлення про позитивний результат розгляду повторної заявки про прийняття в експлуатацію збудованого комплексу для зберігання мінеральних добрив та отримання сертифікату і, відтепер, зможе продовжити втілювати у життя інвестиційний проект з будівництва комплексу для приймання, зберігання, змішування та фасування мінеральних добрив на території Херсонської області.

Звертаємо увагу представників бізнесу Херсонщини, що у разі виникнення ситуацій, в яких ви вбачаєте порушення ваших законних прав, виявлення фактів порушень термінів отримання дозвільних документів з боку ДАБІ або інших проблемних питань, у вас є можливість надіслати відповідні звернення до управління «Офіс інвестицій та розвитку експорту» Херсонської обласної державної адміністрації на електронну пошту invest.inkherson@gmail.com з темою листа «Для Апеляційної ради з питань розгляду скарг на діяльність управління ДАБІ в Херсонській області», яке буде винесено на розгляд Апеляційної ради протягом 5 робочих днів.

Нагадаємо, що Апеляційна рада є дорадчо-консультативним органом при Херсонській облдержадміністрації, який створено за ініціативи голови ХОДА Юрія Гусєва та народний депутатів України Олексія Ковальова, Володимира Іванова та Олени Шуляк.

Цей орган діє на час перехідного періоду від ліквідації ДАБІ до початку повноцінного функціонування новостворених державних органів, що здійснюватимуть державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду та технічного регулювання у сфері містобудування.

Мета створення ради – сприяння у вирішенні проблемних питань суб’єктів господарювання Херсонської області у сфері отримання дозвільних документів та інших питань, що стосуються діяльності ДАБІ, а також розробка рекомендацій та пропозицій стосовно покращення чинного законодавства у сфері архітектурно-будівельного контролю та містобудування.

 

Меню