Перспективи для активізації торговельно-економічного й інвестиційного співробітництва України з Республікою Молдова

Розвиток вільних економічних зон (ВЕЗ) на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків економічної політики Уряду Республіки Молдова як інструменту залучення інвестицій, створення нових робочих місць та просування вироблених у ВЕЗ товарів і послуг на експорт.

За експертною оцінкою фахівців Посольства України в Республіці Молдова умови діяльності, які надаються суб’єктам підприємництва у ВЕЗ Молдови, могли би бути за певних умов також використані українськими суб’єктами господарювання з метою подальшого нарощування поставок вітчизняної продукції як до Республіки Молдова, так і в треті країни світу.

Зокрема, у даному контексті слід відзначити наявність зони вільної торгівлі між Республікою Молдова та Туреччиною, тісні зовнішньоекономічні відносини Молдови з країнами Балканського регіону та Італією, а також можливості, які відкриває участь України і Молдови в Регіональній конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Конвенція Пан-Євро-Мед)*.

Отже, пропонуємо Вашій увазі інформацію щодо діяльності вільних економічних зон в Республіці Молдова з метою можливого пошуку потенційних іноземних зовнішньоекономічних і бізнес-партнерів.

* Примітка.

З 01 січня 2019 року між Україною та Європейський Союзом в рамках двосторонньої торгівлі розпочато застосування положень Регіональній конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, яка є інструментом, що встановлює ідентичні правила походження товарів, які застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю між її договірними сторонами.

Наразі учасницями Конвенції є 25 сторін, а саме: ЄС, країни ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), Албанія, Алжир, Боснія і Герцеговина, Грузія, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Косово, Македонія, Марокко, Молдова, Палестина, Сербія, Сирія, Туніс, Туреччина, Україна, Фарерські острови та Чорногорія.

На практиці застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед означає, що український виробник зможе закуповувати сировину або комплектуючі в одній зі сторін-учасниць Конвенції, а готову продукцію експортувати до іншої учасниці даної Конвенції без сплати мита або по заниженій ставці мита.

Меню