Перспективи розвитку українсько-данських відносин після COVID-19

Нещодавно Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Королівства Данія Йеппе Кофодом.

Дмитро Кулеба висловив зацікавлення у локалізації в Україні виробництва данських компаній, які переносять його з інших регіонів світу у зв’язку з порушенням пандемією COVID-19 глобальних ланцюгів постачання.

За словами Йеппе Кофода, Україна добре підходить для такої локалізації з огляду на вигідне розташування поблизу великих ринків збуту. Міністри домовилися продовжити діалог задля розвитку торгівлі та інвестицій між Україною і Данією.

Серед інших тем міністри обговорили ратифікацію Верховною Радою України Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Королівства Данія, яка дозволяє розпочати реалізацію в Україні проєктів у рамках програми Danida Business Finance.

Програма Danida Business Finance передбачає надання на вигідних умовах позик для реалізації інфраструктурних проєктів, сторонами яких виступають данський постачальник і український покупець (Уряд або суб’єкт господарювання).

 

Меню