Підписано перший договір концесії морського порту в Україні

26 червня 2020 року на території ДП «Херсонський морський торговельний порт» за участі Президента України відбулась церемонія підписання концесійного договору між Міністерством інфраструктури України, ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «РИСОІЛ-ХЕРСОН» та ТОВ «ПРОЄКТНА КОМПАНІЯ РИСОІЛ-ХЕРСОН».

Відповідно до договору, концесіонеру ТОВ «РИСОІЛ-ХЕРСОН» надається виключне право створювати, будувати і управляти Херсонським морським торговельним портом з метою його модернізації та подальшого розвитку. Період дії концесії триватиме 30 років.

Договір, серед іншого, передбачає обов’язок з боку концесіонера здійснити внесок у розвиток місцевої інфраструктури у розмірі щонайменше 18 млн грн; щорічно сплачувати концесійний платіж у розмірі щонайменше 12 млн грн з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу концесіонера; здійснити інвестиції в об’єкт концесії щонайменше 216 млн грн, а протягом перших 10 років додатково інвестувати щонайменше 62 млн грн; а також забезпечити соціальні гарантії працівникам ДП «ХМТП» і ДП «АМПУ».

Таким чином, держава, передавши свої активи у концесію, одночасно вирішує проблему інвестування і модернізації об’єктів концесії, кваліфікованого управління ними та зростання бюджетних надходжень як від сплачених податків, так і від концесійних платежів.

Меню