ПРЕДСТАВНИКИ ОТГ ХЕРСОНЩИНИ НАВЧАТИМУТЬСЯ ЕФЕКТИВНОМУ УПРАВЛІННЮ ВЛАСНИМИ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

ПРЕДСТАВНИКИ ОТГ ХЕРСОНЩИНИ НАВЧАТИМУТЬСЯ ЕФЕКТИВНОМУ УПРАВЛІННЮ ВЛАСНИМИ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

Новини

9 жовтня 2018 року в Херсонській обласній державній адміністрації відбулась інформаційна зустріч, присвячена початку роботи в Херсонській області інноваційної програми розвитку спроможності об’єднаних територіальних громад в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій – Програми місцевого системного розвитку. Програма виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», громадською організацією «ДЕСПРО» та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Під час зустрічі Наталія Слинько, керівник Програми, та Сергій Кубах, експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», розповіли про можливості, які очікують громади Херсонської області в рамках партнерства з Програмою: запровадження ефективного управління земельними та іншими ресурсами в межах ОТГ на основі GIS технологій та розвиток спроможності формувати проекти для залучення інвестицій з врахуванням інтересів органів влади, місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору на основі співробітництва та партнерства.

Окрім Херсонської області, Програма поширює свою діяльність на громади Луганської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей. Наразі триває конкурсний відбір ОТГ, які будуть залучені в якості партнерських громад до співпраці з Програмою. Оголошення про конкурсний відбір можна знайти на сайті Фонду Східна Європа та сайті Херсонської обласної державної адміністрації. Граничний термін на подання анкет від ОТГ для участі в конкурсі – 23 жовтня 2018 року.

Програма триватиме до вересня 2019 року, і по її завершенню очікується підвищення якості інформаційного, кадрового та організаційного забезпечення для відповідального та кваліфікованого управління земельними ресурсами громади, зменшення корупційних ризиків та забезпечення вільного доступу до інформації щодо просторових та ресурсних умов для ведення бізнесу в ОТГ.

Технології управління земельними ресурсами, які будуть запропоновані партнерським громадам, вже були успішно застосовані проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» в Кіптівській ОТГ (Чернігівська область) та Паланській ОТГ (Черкаська область). Цей досвід був детально представлений під час зустрічі керівництву Херсонської області та головам ОТГ Херсонщини.

Меню