Представники Мінінфраструктури та МЦІП поділились методологіями підготовки інфраструктурних проектів

2 жовтня 2020 року за ініціатіви Міністерства інфраструктури, експертами проекту технічної допомоги ЄС «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту» (МЦІП), відбувся Тренінг з Інвестиційного керівництва для інфраструктурних проектів.

До участі у тренінзі долучились співробітники профільних структурних підрозділів Херсонської облдержадміністрації, представники підприємств та організацій транспортної інфраструктури з різних областей України, а також органів місцевого самоврядування Херсонської області.

У своєму вітальному слові Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв висловив вдячність організаторам заходу за відгук на пропозицію провести семінар саме в їх регіоні, відзначив високий рівень проведення заходу та його учасників.

Голова Херсонської ОДА, який раніше очолював Проектний офіс з розвитку державно-приватного партнерства при Міністерстві інфраструктурі України SPILNO, наголосив, що Херсон очікує на ідеї та проекти, які зможуть рухати розвиток Херсонського регіону вперед та побажав плідної дискусії під час проведення семінару.

Заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Наталія Форсюк наголосила на необхідності розуміння та використання методики пріоретизації та оцінки ефективності інфраструктурних проектів, яка зараз застосовується країнами ЄС, ЄІБ, ЄБРР та іншими міжнародними фінансовими організаціями. Також спікер повідомила, що наразі Міністерством активно ведеться робота по концесійним проектам, зокрема по проекту реконструкції дороги М14.

Віктор Довгань, радник Міністра інфраструктури України, навів приклади підготовки та реалізації концесійних проектів. Спікер додав, що сучасним прикладом успішної концесії в Україні на сьогодні є концесія Херсонського морського торговельного порту.

Експерти МЦІП Крістіне Мальнака та Оксана Гуриненко ознайомили присутніх з принципами аналізу та оцінки інвестиційних проектів шляхом застосування техніко-економічних обґрунтувань та інструментів прийняття рішень для відбору, визначення пріоритетів інвестиційних проектів, а також з методами реалізації, моніторингу та оцінки проектів.

Завдяки проекту Стратегії реформування управління життєвим циклом інфраструктурного проекту в Україні на 2020-2024 роки та запровадження практичного досвіду країн-членів Європейського Союзу, а також розробленому в рамках проекту Плану інституційного розвитку Міністерства інфраструктури та інших державних підприємств і агентств в сфері транспорту, маємо ґрунтовну основу для розвитку інвестиційних проектів, інституційного зміцнення та розвитку кадрового потенціалу.

Комплексний план дій МЦІП був офіційно започаткований 13 грудня 2019 року, а вже 2 вересня 2020 року Міністерство інфраструктури України (МІУ) надіслало проект Плану до Кабінету Міністрів України. Попередньо було проведено значну роботу із опрацювання коментарів від ключових зацікавлених сторін та отримано позитивний висновок Міністерства юстиції України.

Пропонуємо більш детально ознайомитись з презентаційними матеріалами тренінгу наведеними нижче.

 

Меню