Реформування ДАБІ – можливості для усунення недоліків в роботі інспекції

19 серпня 2020 року відбулась робоча нарада з питань реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції під головуванням очільника Херсонської обласної державної адміністрації Юрія Гусєва за участі народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк, народних депутатів України Володимира Іванова та Олексія Ковальова.

У нараді взяли участь представники будівельного бізнесу області та керівники підприємств з іноземним капіталом.

В рамках наради учасники обговорили проблемні питання, пов’язані із отриманням/реєстрацією документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а також отриманням інших послуг, які відносяться до компетенції Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Також народні депутати з представниками бізнесу поспілкувались про особливості роботи установи у перехідний період та пропозиції щодо процедур вирішення спірних питань на цей період.

За результатами наради усі пропозиції та зауваження херсонських підприємців будуть проаналізовані та розглядатимуться Комітетом ВРУ для поліпшення роботи новостворених структур.

Нагадаємо, що згідно з постановою № 218 ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) та утворено центральний орган виконавчої влади – Державну сервісну службу містобудування України (Держсервісбуд).

Основними завданнями новоствореної структури є надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Іншою постановою КМУ № 219 від 13 березня 2020 року утворено ще два центральних органи виконавчої влади: Державну інспекцію містобудування України та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України.

Державні органи здійснюватимуть державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду та технічного регулювання у сфері містобудування відповідно.

 

Меню