Регіони Грузії та Херсонщина стають ближче

Регіони Грузії та Херсонщина стають ближче

ТОП, Новини

Регіони Грузії та Херсонщина стають ближче

Під час відвідування Грузії делегацією Херсонщини за підтримки Посольства України в Грузії проведено ряд зустрічей, зокрема і з керівництвом трьох регіонів цієї країни: Самергело-Земо Сванеті, Гурія та Аджарської Автономної Республіки. Кожен з цих регіонів має свої особливі властивості та точки росту.

Зокрема в Самергело-Земо Сванеті працює найбільший порт Грузії на сьогодні – порт міста Поті. Потужність порту 8 млн тон, підприємству 170 років і воно забезпечує роботою 1200 працівників. Наразі цей державний порт знаходиться в оренді міжнародної компанії. Після відновлення системної роботи Скадовського морського порту на Херсонщині є велика перспектива відновлення й паромного сполучення між двома портами.

Також в Поті на площі 300 га розташована вільна економічна (промислова) зона, в рамках якої працюють 120 компаній.  Компанії тут сплачують лише деякі соціальні податки, вони звільнені від сплати податку на прибуток та інших платежів. Тут працює близько 1000 робітників. Досвід створення подібної преференційної зони для інвесторів на Херсонщині наразі розглядається обласною державною адміністрацією .

Автономна республіка Аджарія з центром в місті Батумі –  це приклад вдалої інвестиційної та економічної політики, використання власних туристичних ресурсів. За 10 років це місто перетворилось на центр цілорічного відпочинку та туристичну атракцію, відому на весь світ. Тут розташовані готелі найвідоміших міжнародних готельних мереж, а також завдяки відкритому ринку грального бізнесу світові гемблінгові стейкхолдери пропонують весь спектр розваг в цьому сегменті іноземним та внутрішнім туристам.

Також в рамках візиту проведено зустрічі з Міністром навколишнього середовища та сільського господарства Грузії та представниками Національного агентства вина Грузії, головою Національної адміністрації туризму Грузії та заступником Міністра економіки та сталого розвитку Грузії.

За результатами візиту було досягнуто домовленостей щодо організації днів Херсонщини в Грузії на базі Посольства нашої держави та проведення презентації туристичного потенціалу області  для грузинських туристичних операторів. Також вже наприкінці весни представники вищезазначених регіонів Грузії за запрошенням голови облдержадміністрації приїдуть на Херсонщину з метою укріплення міжрегіонального співробітництва.

Разом з Міністерством економіки та сталого розвитку Грузії працюватимемо над залученням компанії Wizz Air до запуску прямого авіарейсу Херсон – Кутаїсі.

Меню