Фонд ім. Ф.Еберта навчав ОТГ Херсонщини бути енергонезалежними

Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, ГО «Енергійна країна», Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України з 2017 року започаткували Програму сприяння підвищення енергоефективності об’єднаних територіальних громад України.

Протягом 2018 року в рамках Програми  в  об’єднаних громадах України  проводитимуться практичні семінари за участю відомих експертів з енергоефективності та будуть ініційовані нові енергоефективні проекти та програми.

Так,  25 червня, в облдержадміністрації відбувся навчальний семінар на тему: «Комплексний підхід до енергоефективності в об’єднаній територіальній громаді», програму якого презентували:  Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Громадське Об’єднання «Енергійна країна».

Присутніх привітали: директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг, директор з розвитку ГО «Енергійна країна» Вікторія Годік та заступник голови облдержадміністрації Олександр Адамчик.

Участь у заході взяли керівники ОТГ та місцеві старости, профільні спеціалісти, керівники та головні інженери закладів комунальної форми власності, громадські активісти. Загалом близько 70 осіб.

Учасників ознайомили з досвідом впровадження енергоефективних проектів в області:

«Пілотний модуль «Зелена школа» – Галина Лугова, директор Антонівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №21 Херсонської міської ради;

«Впровадження проекту енергозбереження у Херсонській міській клінічній лікарні ім. А. та О. Тропіних» – Зара Барзій, заступник головного лікаря з технічних питань КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних»;

«Досвід м.Гола Пристань на шляху реалізації зобов’язань Угоди Мерів» – Анатолій Гонтарь, головний спеціаліст з економічних питань виконавчого комітету Голопристанської міської ради;

«Впровадження енергоефективних проектів в Присиваській ОТГ» – Таміла Зозулінська, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григорівської сільської ради;

«Впровадження енергоефективних проектів в Музиківській ОТГ» – Марина Гажур, енергоменеджер Музиківської ОТГ;

Крім того, в процесі роботи  було розглянуто ряд питань: впроваджені та заплановані заходи з енергоефективності у громадах, залучення міжнародної матеріально-технічної допомоги до проектів енергоефективності громади, інструменти підтримки з боку державної влади.

Завершили роботу обговоренням перспектив та планів впровадження  енергоефективних проектів та ініціатив.

Меню