Розвиток міжнародних економічних зв’язків обговорили під час онлайн-засідання за «круглим столом» на тему: «Перспективи розширення ринків збуту місцевих товарів та послуг: інструменти та напрямки»

06 жовтня 2020 року командою Офісу інвестицій та розвитку експорту обласної державної адміністрації проведено засідання за «круглим столом» на актуальну тему: «Перспективи розширення ринків збуту місцевих товарів та послуг: інструменти та напрямки».

Спікерами онлайн-заходу стали:  в.о. директора ДУ «Офіс з просування експорту України» Тетяна Міськова, начальник відділу аналітики ДУ «Офіс з просування експорту України» Ольга Гвоздьова, в.о. голови правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» Лариса Луковіна, голова правління Торгового дому Україна Олександр Петров та представник латвійського Агентства інвестицій та розвитку в Україні Айнарс Межуліс. Активно до участі у заході долучились й представники провідних підприємств-експортерів Херсонщини.

З привітальним словом до учасників звернувся голова облдержадміністрації Юрій Гусєв. Він підкреслив, що для Херсонщини питання експорту є надзвичайно важливим, адже аграрії області щороку виробляють велику кількість плодоовочевої продукції, яка має попит на закордонних ринках.

Офіс з просування експорту став важливою основою системи підтримки експорту в Україні, над якою працює Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. За роки свого існування Офіс став надійним помічником експортерів та провайдером національної продукції.

Очільниця установи пані Тетяна Міськова ознайомила з механізмом взаємодії з ДУ «Офіс з просування експорту» та з інструментами, які наразі є доступними для експортерів, зокрема:

  • статистикою та останніми трендами;
  • інструментами Export Promotion Office;
  • альтернативою участі у виставках та місіях у зв’язку зі скасуванням всіх заходів з пандемією COVID-

Аналітичний відділ Офісу з просування експорту ознайомив учасників з ефективними онлайн-інструментами для дослідження ринків в частині виходу на нові ринки, які обирати шляхи та як позиціонувати товар на обраних майданчиках.

Експортно-кредитне агентство є своєчасно започаткованим механізмом розвитку високотехнологічного експорту України. Особливо зараз, в часи з новими викликами, з якими зіштовхнулась економіка в період пандемії та введених карантинних обмежень.

Тому пані Лариса Луковіна презентувала дієві інструменти та програми, що дозволяють посилити кредитну політику українських експортерів та ефективно управляти своїми фінансовими потоками, зокрема:

  • страхування зовнішньоекономічних договорів (контрактів);
  • страхування передекспортного фінансування;
  • страхування кредиту експортному покупцю;
  • страхування банківської гарантії при проведенні міжнародних тендерів.

Латвійські партнери в особі пана Олександра Петрова розповіли про діяльність Торгового дому Україна та роз’яснили алгоритми продажу українських товарів в країнах ЄС.

Торговий дім Україна – ресурс, спрямований на опрацювання на території Латвії комерційних пропозицій ділових кіл України. Торговий Дім опрацьовує можливість укладання прямих контрактів та супроводжують відповідні контрактні зобов’язання, у т.ч. у латвійських банках, в умовах режиму посиленого нагляду у фінансовому секторі Латвії. Тобто працює «експортним агентом» в країні ЄС.

З метою укріплення механізмів для розвитку як вітчизняного, так і регіонального експорту, було досягнуто згоди відносно підписання меморандуму про партнерство між учасниками заходу.

Меню