Співробітництво в рамках ратифікованої угоди між Україною та Данією щодо програми Danida Business Finance

Верховна Рада ратифікувала рамкову угоду між урядами України та Данії щодо загальних умов та процедур, організаційних заходів та фінансових умов реалізації програми Danida Business Finance в Україні.

Danida Business Finance (DBF) – це програма, що реалізується в рамках данського співробітництва у цілях розвитку, якою передбачено надання безвідсоткових позик та\або фінансової допомоги для фінансування стійких інфраструктурних проєктів у країнах, що розвиваються, мають відношення до передачі технологій та ноу-хау данських компаній. Проєкти мають відповідати стратегіям розвитку та секторальним планам країни-бенефіціара, бути спрямованими на забезпечення сталого розвитку та працевлаштування, в першу чергу, інвестування в муніципальну інфраструктуру.

В рамках реалізації програми фінансування отримуватимуть державні органи, комунальні підприємства та інші суб’єкти господарювання які працюють у наступних сферах:

  • теплопостачання;
  • вітрова енергетика;
  • поліпшення мережі та збільшення її пропускної потужності;
  • постачання питної води;
  • водоочисні споруди;
  • технології забезпечення безкоштовного водопостачання.

 

З урахуванням допомоги DBF, позики мають відповідати таким умовам:

– позики є безвідсотковими;

– строк погашення – до 10 років;

– валюта позики – євро або долар США;

– можуть покривати до 100 % вартості проекту.

 

Фінансування відбуватиметься шляхом надання комерційним банком або фінансовою установою з представництвом у Данії позик уряду України або українським суб’єктам господарювання під державні гарантії.

До фінансування можуть залучатися проекти, де орієнтована сума комерційного договору на один проект становить, але не обмежується, 100 млн євро. Окремі проекти, вартість яких становить менше ніж 13,5 млн євро не підлягають фінансуванню в рамках Danida Business Finance, окрім окремо погоджених випадків.

З повним текстом Рамкової угоди можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/208_002-19

Меню