Територіальні громади області ознайомились з можливостями Європейської енергетичної відзнаки

Сьогодні, відбувся ознайомчий онлайн-семінар на тему «Європейська Енергетична Відзнака – інструмент впровадження Угоди мерів». Організатори заходу – Асоціація «Енергоефективні міста України», яка визнана Національним офісом Європейської енергетичної відзнаки в Україні.

Європейська енергетична відзнака (ЄЕВ) – це система управління якістю та сертифікації для муніципалітетів і регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у впровадженні підходів міждисциплінарного планування та ефективних заходів енергетичної та кліматичної політики.

Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії, шляхом створення механізму постійного аналізу та вдосконалення адміністративних структур та процедур.

Для муніципалітетів участь в ЄЕВ вважається цінним підтвердженням проактивної енергетичної політики, а також визнанням високої якості управління містом, що, в свою чергу, є важливим для міжнародних донорів та потенційних інвесторів.

У рамках семінару були розглянуті наступні питання:

–   Що дає Європейська Енергетична Відзнака (ЄЕВ) громадам?

–   Як функціонує ЄЕВ в Україні¸ методологія та інструменти ЄЕВ.

–   Переваги ЄЕВ над іншими системами сертифікації.

–   Як ЄЕВ може стати у нагоді містам-підписантам Угоди мерів?

–   Найкращі практики громад ЄЕВ.

У семінарі взяли участь представники територіальних громад області, а саме Голопристанська, Нижньосірогозька, Дар’ївська, Каланчацька, Зеленопідська, Костянтинівська, Новоолександрівська, Каховська, Херсонська, Хрестівська, Музиківська, Великокопанівська, Виноградівська, Олешківська.

Олешки, Гола Пристань та Херсон є членами Асоціації «Енергоефективні міста України».

Херсонська обласна державна адміністрація є Територіальним координатором міжнародної ініціативи Угоди мерів щодо клімату та енергії. У Херсонській області Угоду мерів підписало 13 громад:

 1. м. Херсон
 2. м. Гола Пристань
 3. м. Олешки
 4. м. Скадовськ
 5. Присиваська територіальна громада
 6. Музиківська територіальна громада
 7. Кочубеївська територіальна громада
 8. Великокопанівська територіальна громада
 9. Каланчацька територіальна громада
 10. село Олександрівка
 11. село Щасливцеве
 12. село Виноградове
 13. село Гладківка

 

З детальною інформацією про ЄЕВ можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3n9lFWU  або на офіційній сторінці системи: http://www.european-energy-award.org/home/.

Інформаційний портал Угоди мерів  http://com-east.eu/uk/.

Меню