Транскордонне співробітництво України та ЄС під час COVID-19

 

Сьогодні, представниками управління взято участь в онлайн дискусії «За закритими кордонами: транскордонне співробітництво України та ЄС у часи Ковід» з метою обговорення питань впливу пандемії Ковід-19 на транскордонне співробітництво України та ЄС.

Захід проведено в рамках проєктів «Розуміння угод про асоціацію між ЄС та Україною, Молдовою і Грузією» (3DCFTAs) за підтримки Уряду Швеції та «Посилення ролі ОГС в демократизації України», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Європейського Союзу.

Участь у заході взяли представники центральної, місцевої та регіональної  влади, громадських організацій, експерти. Загалом понад 100 осіб.

Основні питання які були винесені на публічне обговорення:

  • Як вплинула пандемія Ковід-19 на транскордонне співробітництво України та ЄС? Якщо зміни були, вони постійні чи тимчасові?
  • Якими є ключові соціальні та економічні переваги та виклики транскордонного співробітництво України та ЄС? Чи вони використовуються повною мірою?
  • Екологічний вимір транскордонного співробітництва: що робиться й що треба робити?
  • Як транскордонне співробітництво допомагає вирішенню питань історичної спадщини або задоволення потреб національних меншин?
  • Наскільки ефективними є програми з транскордонного співробітництва? Чи вплинув Ковід-19 на роботу програм? Що можна зробити для підвищення їх ефективності?

15 квітня 2021 року Урядом України була затверджена Державна програма розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки, яка була розроблена Мінрегіоном на виконання Закону України «Про транскордонне співробітництво». Більш детально за посиланням: https://khoda.gov.ua/urjad-zatverdiv-derzhavnu-programu-rozvitku-transkordonnogo-sp%D1%96vrob%D1%96tnictva-na-2021-2027-roki

Херсонська область належить до регіонів, на які поширюється дія спільної операційної програми басейну Чорного моря Європейського інструменту сусідства та партнерства (ЄІСП) Євросоюзу.

Більш детально про Програму прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Басейн Чорного моря»: https://blacksea-cbc.net/.

 

Меню